Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Kilkadziesiąt tysięcy kart wydanych

środa, 06 styczeń 2016 16:57
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 30 tysięcy Kart Miejskich wydał od początku funkcjonowania systemu w Radomiu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Na karcie można kodować tylko bilety miesięczne i okresowe.

 

System Karty Miejskiej funkcjonuje w Radomiu od końca września 2014 roku. Rok 2015 był więc pierwszym, pełnym rokiem działania systemu. - Do ostatnich dni grudnia 2015 roku wydaliśmy łącznie 31 tysięcy kart. Kolejnych tysiąc czeka na odbiór – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Radomska Karta Miejska to w uproszczeniu bilet elektroniczny. W ubiegłym roku najwięcej wniosków o wydanie karty wpływało do MZDiK tuż przed wakacjami, oraz we wrześniu i w październiku. Dziennie przyjmowano nawet do pół tysiąca wniosków. Karta Miejska zastąpiła papierowe bilety miesięczne i okresowe. - W zdecydowanej większości przypadków pasażerowie proszą o kodowanie na Kartach Miejskich biletów sieciowych. Być może z tego powodu, że od pół roku te bilety są tańsze. Rada Miejska podjęła decyzję, że stanieją one w przypadku biletów normalnych z 88 złotych na 80 złotych, a w przypadku biletów ulgowych z 44 złotych na 40 złotych – dodaje Dariusz Dębski. MZDiK zapewnia, że jednorazowe bilety papierowe nie zostaną zlikwidowane. W założeniu Kartą Miejską będzie można w przyszłości także płacić za strefę płatnego parkowania.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej