Dzisiaj jest: 15 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nie godzą się na nowe warunki. Będą pozwy

wtorek, 05 styczeń 2016 17:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie ma szans na podwyżki – mówią władze miasta i dyrekcja szpitala miejskiego. Chodzi o grupę blisko 120 osób, które maja teraz pracować o 2,5 godziny dłużej za dotychczasowe wynagrodzenia. Niektórzy pracownicy złożyli pozwy do sądu.

 

Były spotkania, rozmowy z władzami miasta i z dyrekcja. Ale bez efektu oczekiwanego przez prawie 120 pracowników Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Jak informowaliśmy, grupa pracowników zakładu patomorfologii, radiologii i fizjoterapeuci otrzymali wypowiedzenia zmieniające warunki pracy. Zamiast 5 godzin mają teraz pracować o 2,5 godziny dłużej. Za te same pieniądze. Personel nie kryje oburzenia, a pełniący obowiązki dyrektora tłumaczy, że stosuje się tylko do zapisów ustawy, która nakazuje wydłużyć czas pracy. Podobne zabiegi zastosowano już w wielu szpitalach w całym kraju. - Tak ustawa nakazuje. Szpital nie ma dodatkowych środków na podwyżki. Ustawodawca, wprowadzając zapisy o wydłużeniu czasu pracy, nie przewidział zresztą podwyżek – mówi Marek Pacyna, p.o. dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. - Wiem, że część osób poszła do sądu. Zobaczymy – dodaje Marek Pacyna. Rzeczywiście, niektórzy pracownicy, nie godząc się na nowe warunki pracy, złożyli pozwy do sądu. Teraz to ponad 10 osób. Jak mówią, mogliby pozwy wycofać gdyby zaproponowano im podwyżki lub krótszy czas pracy. Ale w to już sami nie wierzą. - To byłby cud, gdyby ktokolwiek chciał z nami rozmaić i dać nam szansę - mówi Ewa Rogala, przewodnicząca związków zawodowych techników medycznych elektroradiologii w szpitalu miejskim. Bo samorząd nie może przekazać pieniędzy na wypłaty. Szpitala na to teraz nie stać. - Była rozmowa ze związkami zawodowymi i z władzami, że jeśli część pracowników odejdzie, to oszczędności zostaną przekazane na ewentualne podwyżki – mówi pełniący obowiązki dyrektora. Możliwe, że niektórzy nowych warunkowo pracy nie przyjmą. Tym samym zrezygnują z pracy w szpitalu. Jak mówią, już teraz zarabiają mało, a po wydłużeniu czasu pracy stawka za godzinę będzie jeszcze niższa. Pan Łukasz, fizjoterapeuta - jak twierdzi - zarabia 1300 złotych miesięcznie. Do tej pory miał drugą pracę, ale ze względu na wydłużony czas pracy w szpitalu będzie musiał z niej zrezygnować. - Załoga zastanawia się czy przyjmie nowe warunki. Zarabiamy niedużo. Od 8 lat nie było podwyżek – mówi Ewa Rogala. - Rozglądamy się, myślimy o tym żeby odejść ze szpitala – dodaje. Decyzję w sprawie przyjęcia lub odrzucenia nowych warunków pracy personel szpitalny musi podjąć do 15 stycznia.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Mieszkańcy protestują w sprawie programu drogowego

  Mieszkańcy ulic, które zakwalifikowano przez władze miasta do utwardzenia w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego, a które później zostały z budżetu wyrzucone, protestują. A politycy przerzucają się winą. Platforma Obywatelska obwinia opozycję za to, że drogi nie zostaną utwardzone. Przewodniczący Rady Miejskiej przypomina natomiast, że PO także poparła budżet, z którego wyrzucono program drogowy prezydenta. Przewodniczący dodaje, że lista dróg do utwardzenia w tym roku jest otwarta.

 • Protest przeciwko S12

  Mieszkańcy gmin Kowala, Skaryszew i Sołtyków protestują przeciwko planom budowy przez ich tereny drogi ekspresowej S12. Ich zdaniem warianty przebiegu trasy, które proponuje GDDKiA spowodują wyburzenie kilkuset domów.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej