Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Papierowe „sieciówki” do lamusa

czwartek, 12 marzec 2015 17:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Tylko do końca czerwca będzie można kupować w Radomiu papierowe bilety sieciowe i miesięczne. Zastąpi je Karta Miejska. Jednorazowe bilety papierowe nie zostaną zlikwidowane.

O planach wycofania papierowych „sieciówek” i biletów okresowych, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji mówił od 2013 roku, kiedy wprowadzał do użytku elektroniczną Kartę Miejską. - Podjęliśmy decyzję, że do końca czerwca będziemy oferowali bilety sieciowe w wersji papierowej. Natomiast od 1 lipca już tylko i wyłącznie kodowane na Kartach Miejskich – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Decyzja MZDiK nie oznacza, że jednego dnia zostaną wycofane z obiegu wszystkie papierowe "sieciówki". - Jeżeli ktoś kupi papierowy bilet okresowy ostatniego dnia czerwca, to będzie on honorowany do dnia upływu jego ważności. Potem ta osoba będzie musiała kupić bilet już w wersji elektronicznej – tłumaczy Dariusz Dębski. Zastąpienie papierowych biletów sieciowych i okresowych Kartami Miejskimi dotyczy także posiadaczy kart Rodzina Plus, które upoważniają do zakupu biletów okresowych ze zniżką. Do tej pory Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wydał około 12 tysięcy Kart Miejskich. Kodowanie od 1 lipca biletów okresowych wyłącznie na kartach miejskich zostanie poprzedzone zarządzeniem prezydenta Radomia. Jednocześnie MZDiK uspokaja, że jednorazowe bilety papierowe nie zostaną zlikwidowane.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej