Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Andrzej Duda u rolników

czwartek, 12 marzec 2015 17:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Polscy rolnicy nie potrzebują wielkiej pomocy. Ale potrzebują równego traktowania i potrzebują wsparcia ze strony także prezydenta - mówił dziś w Goździe Andrzej Duda, kandydat na prezydenta PiS.

Autobus Andrzeja Dudy zawitał dziś m. in. do Gozdu. Kandydat PiS przyjechał tu, jak podkreślał, na zaproszenie Ilony i Andrzeja Kamińskich – czyli na zaproszenie sołtysa. W Goździe Andrzej Duda mówił głównie o problemach rolników. - Dzisiaj mówimy o poważnym problemie. Polscy rolnicy protestują. Wielu z nich jest w bardzo trudnej sytuacji. Wielu z nich jest wręcz zrozpaczonych. Myślę o sadownikach, myślę o perspektywie płacenia kar za kwoty mleczne – mówił kandydat PiS.

Zdaniem Andrzeja Dudy problemem jest to, że polscy rolnicy nie są traktowani tak samo jak rolnicy w innych unijnych państwach. - Polscy rolnicy nie potrzebują wielkiej pomocy. Potrzebują tego, żeby mieć równe szanse z rolnikami z zachodu, żeby rzeczywiście z nimi konkurować. Ale żeby konkurować trzeba się znajdować na tym samym poziomie, choćby w zakresie dopłat bezpośrednich – uważa Andrzej Duda.

Jak podkreślał kandydat PiS, widzi większą rolę prezydenta w zabieganiu o sprawy polskiej wsi.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej