Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Radomianie wybrali najlepszych dzielnicowych

sobota, 26 grudzień 2015 11:56
Dział: Wiadomości
Autor  Dariusz Osiej

Młodszy aspirant Tomasz Klimek z Komisariatu I Policji w Radomiu został zwycięzcą VII Konkursu na Najlepszego Dzielnicowego. O miano najlepszego wśród policjantów „pierwszego kontaktu” walczyli dzielnicowi z całego miasta.

 

Konkurs trwał ponad miesiąc. Jego celem było przybliżenie sylwetek dzielnicowych oraz podniesienie społecznego zaufania do tych funkcjonariuszy. - Ludzie chętnie biorą udział w tym plebiscycie. Chętnie głosują. Fakt, że chcą się w coś takiego zaangażować jest już dość wymowny. Świadczy o tym, że społeczeństwo dzielnicowych postrzega bardzo pozytywnie – mówi inspektor Karol Szwalbe, komendant miejski Policji w Radomiu. Zainteresowani konkursem radomianie mogli głosować na swoich dzielnicowych przy pomocy ankiet. O miano najlepszego wśród policjantów „pierwszego kontaktu” walczyli dzielnicowi z całego miasta. - Służba dzielnicowego jest tą, która powinna być najbliżej społeczeństwa. Często słyszymy takie określenia jak gospodarz rejonu. To ma być ten policjant, do którego można pójść, można się podzielić problemami, i który ma pomóc rozwiązać te problemy – dodaje inspektor Karol Szwalbe. Po przeliczeniu wszystkich głosów okazało się, że w opinii mieszkańców Radomia zwycięzcą VII Konkursu na Najlepszego Dzielnicowego został młodszy aspirant Tomasz Klimek z Komisariatu I Policji. - To jest fantastyczne wrażenie i ogromny zaszczyt. Dziękuje bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że spotkało mnie takie wyróżnienie – mówi młodszy aspirant Tomasz Klimek z Komisariatu I Policji i najlepszy dzielnicowy w 2015 roku. Tomasz Klimek w policji służy od 9 lat. Praktycznie od samego początku jest dzielnicowym. Jak sam mówi, ten rodzaj policyjnej służby bardzo mu się podoba i nie chciałby przechodzić do innej. A jaki powinien być dobry dzielnicowy według młodszego aspiranta Tomasza Klimka ? - Przede wszystkim kreatywny i otwarty na potrzeby ludzi. Wrażliwy na ich problemy. Otwarty na niesienie pomocy – dodaje młodszy aspirant Tomasz Klimek. Drugie miejsce w konkursie zajęła sierżant sztabowy Katarzyna Trzeciak z Komisariatu I, a trzecie młodszy aspirant Wojciech Minda z Komisariatu II Policji.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej