Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Fryzury z głową

środa, 11 marzec 2015 17:05
Dział: Wiadomości
Autor 

„Hubal” udowadnia, że fryzjer – to brzmi dumnie. I pięknie. Młodzi fryzjerzy pokazali, że na głowach potrafią wyczarować niemal wszystko.

W ruch poszły szczotki, suszarki, pianki i lakiery. Misterne sploty, bujne loki i architektoniczne wręcz upięcia powstawały na głowach modelek podczas I Konkursu Fryzjerskiego zorganizowanego pod patronatem prezesa Cechu Rzemiosł Różnych w radomskim „Hubalu”. W szkole wielokrotnie odbywały się rywalizacje fryzjerskie, ale takiego konkursu nie było. Bo tym razem w zmaganiach wzięli udział młodociani pracownicy. - Uczniowie, którzy podejmują naukę podpisują umowę z zakładem pracy i przez 3 lata mają tam płatne praktyki - wyjaśnia Beata Jasek, dyrektorka ZSZ im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Każdy uczestnik mógł stworzyć fryzurę o dowolnej tematyce. Ważne aby pasowała ona do stroju i makijażu modelek. Kuba chciał stworzyć nowoczesną kobietę. Modelka Patrycji miała być z kolei przemieniona w bajeczną pannę młodą. - To lata praktyki, robię warkocze, ale i kokardki z warkoczy – opowiada Patrycja.

Zdaniem tej uczennicy i Kuby bycie młodocianym pracownikiem niesie za sobą sporo korzyści. Przede wszystkim dla tych, którzy już wiedzą co konkretnie chcą robić w życiu. - To nowe możliwości, nowe osoby, poznawanie nowych trendów. Wszystko to, co chciałem zawsze robić – uśmiecha się Kuba. Uczniowie rywalizowali o puchar prezesa zarządu Cechu Rzemiosł Różnych, ale głównym celem konkursu była właśnie promocja takiego rodzaju kształcenia. - Chcemy pokazać, że taka nauka daje fach, zawód, że po takiej szkole wychodzą specjaliści i zachęcić uczniów gimnazjów do podjęcia takie kształcenia – mówi Beata Jasek. Młodych fryzjerów oceniało jury, a czas publiczności umilały pokazy artystyczne uczniów z „Hubala”.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej