Dzisiaj jest: 26 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Ile wiemy o ubezpieczeniach? Konkurs trwa

poniedziałek, 21 grudzień 2015 17:50
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Siedem szkół z regionu radomskiego zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu o ubezpieczeniach społecznych. Jest zatem szansa na powtórzenie sukcesu sprzed roku.

 

Trwa konkurs „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Do drugiego, wojewódzkiego etapu zakwalifikowało się 25 szkół. Siedem z nich to szkoły z regionu radomskiego. - Są to Szkoła Partnerstwa Międzynarodowego z Radomia, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Jasieńca, Zespół Szkół Ekonomicznych z Radomiu – zwycięzca ubiegłorocznej edycji, VI liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego z Radomiu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Iłży, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Pionek, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Nowej Wsi – mówi rzeczniczka ZUS, Wiesława Sadowska-Golka. Do konkursu przystąpiły szkoły, zaangażowane w projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”, który zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej. - Konkurs jest dosyć trudny, ponieważ wiedza jest bardzo rozległa i zawiła. Natomiast przekonaliśmy się, że uczniowie świetnie sobie z tą wiedzą radzą i są znakomicie przygotowani. A przygotowania do konkursu odbywają się w trakcie czterech lekcji, które organizujemy w szkołach. Nauczyciele, którzy są do tego przygotowani, przeprowadzają takie lekcje. Efektem tej wiedzy jest udział w konkursie – dodaje rzecznik. Uczestnicy konkursu muszą posiadać obszerną wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych, systemu emerytalnego, a także elektronicznej administracji. - Wiedza o ubezpieczeniach społecznych jest na bardzo niskim poziomie, przekonaliśmy się o tym podczas różnych sąd, które były prowadzone. Ludzie mylą ZUS z KRUS albo z PZU. Nie wiedzą jaką będą mieć emeryturę, oraz z czego ona wynika – mówi Wiesława Sadowska-Golka. Wojewódzka edycja konkursu odbędzie się w marcu, w Warszawie. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Radomiu, 24 grudnia placówka nie będzie czynna dla interesantów.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • ZUS kontroluje zwolnienia

  W ubiegłym roku w ponad 100 przypadkach ZUS cofnął zasiłek chorobowy. W ponad 50 przypadkach podważył zasadność zwolnienia lekarskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej