Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Komiksy przeciwko dopalaczom

sobota, 19 grudzień 2015 16:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Dopalaczom mówię NIE – chcę żyć bezpiecznie. To tytuł kolejnej akcji zwalczające dopalacze. W roli organizatorów konkursu wystąpiły komenda miejska policji i starostwo powiatowe.

 

Konkurs na komiks o tematyce antydopalaczowej skierowany był głównie do gimnazjalistów i młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radomskiego. Taki wybór nie był przypadkowy. Bo właśnie młodzież w tym wieku jest najbardziej zagrożona używaniem dopalaczy. - Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Dopalacze to obecnie poważny problem. Media co rusz informują o zatruciach dopalaczami – mówi Anna Żytkowska-Prus z Publicznego Gimnazjum w Parznicach. Zainteresowanie konkursem przeszło oczekiwania. Organizatorzy otrzymali mnóstwo prac. To dowód, że młodzież dostrzega zagrożenia płynące z używania dopalaczy. Policjanci chętnie zaangażowali się w akcję, bo - jak mówią - najważniejsza jest prewencja. - Komiksy nie trafią do szuflady – zapewnia Witold Krawczyk, I z-ca komendanta miejskiego. - Wykorzystamy je w profilaktyce. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęły uczennice z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pionkach. Drugie miejsce przypadło Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu w Wierzbicy, a trzecie Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Iłży. Z kolei w kategorii gimnazjów zwyciężyły uczennice z PG im. Jana Pawła II w Parznicach. Drugie miejsce zdobyło PG w Skaryszewie, a trzecie PG im. Jana Kochanowskiego w Pionkach. - Dla nad dorosłych to obowiązek uczulać młodzież na sprawy dopalaczy – podkreśla Mirosław Ślifirczyk, starosta powiatu. Obok nagród były też wyróżnienia. Takie otrzymało m.in. gimnazjum w Parznicach, bo właśnie z tej placówki napłynęło bardzo wiele prac.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej