Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Oferty złożone. Przetarg na 10 lat

wtorek, 15 grudzień 2015 16:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Siedem ofert zostało złożonych w przetargu na świadczenie usług przewozowych w radomskiej komunikacji miejskiej przez najbliższe 10 lat. Będą nowe autobusy.

 

Wartość złożonych ofert waha się od ponad 79 milionów złotych do blisko 98 milionów złotych. Niektóre mieszą się budżecie MZDiK, inne już nie, bo miejska spółka zarezerwowała na ten cel ponad 88,5 miliona złotych. W sumie ofert na przetarg na obsługę wybranych linii komunikacji miejskiej w Radomiu wpłynęło siedem. Teraz, jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, następuje sprawdzenie wszystkich aplikacji. Spośród firm, które złożyły oferty ma zostać wybrana jedna, która przez 10 lat będzie obsługiwała wybrane linie autobusowe w Radomiu. W tym okresie autobusy zwycięskiej firmy pokonają łącznie około 13 milionów kilometrów. Zgodnie z założeniami przetargu, pojazdów ma być 23, z czego maksymalnie 22 w ruchu i jeden rezerwowy. Wszystkie powinny być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2016 roku. Będą to autobusy energooszczędne, klimatyzowane, niskopodłogowe, mające minimum 95 miejsc dla pasażerów, w tym przynajmniej 25 miejsc siedzących. Zwycięzca postępowania będzie musiał wprowadzić do ruchu pierwszych osiem autobusów najpóźniej w 170 dniu od podpisania umowy. Pięć dni później wozów powinno jeździć już 15, zaś po kolejnych pięciu dniach musi być komplet. To drugi przetarg na obsługę linii miejskich. Pierwszego nie udało się rozstrzygnąć. Startujące w przetargu firmy żądały za swoje usługi kwoty dużo wyższe niż suma pieniędzy, którą dysponował MZDiK.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej