Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Malowali bombki dla chorej Michaliny

poniedziałek, 14 grudzień 2015 17:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Już po raz dziewiąty znani radomianie malowali bombki w ramach akcji „Przyjaciele dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świecidełek zostanie przeznaczony na leczenie chorej na serce półrocznej Michalinki.

 

Trzeba sobie powiedzieć jasno: wcale nie jest łatwo namalować taką bombkę. - Idzie dość trudno. Jak człowiek maluje „w powietrzu” to linia idzie w innym kierunku, niż by się chciało – opowiada Ewa Brzezieńska, przedsiębiorca. Na bombce Ewy Brzezieńskiej będzie choineczka i kościółek. Choć miało być nieco inaczej. Zdradziła nam to wnuczka, Julia. – Choinki i bałwan. Babcia nie umiała bałwana, więc będzie kościół – mówi Julia. Jerzy Zawodnik, nowy wiceprezydent Radomia tym razem tylko w roli obserwatora. Bo jak mówi, w rodzinie to nie on ma artystyczny talent. – Ten artystyczny duch jest w naszym domu w rękach kobiet, więc to kobiety przygotowują piękne bombki. Ja tylko nadzoruję i troszczę się, żeby ręce i buzie nie były za bardzo pobrudzone – mówi Jerzy Zawodnik. Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak korzystał z fachowych porad plastyka Michała Budzisza. Na bombkę wiceprezydent wybrał motyw drogi. Poseł Anna Maria Białkowska postawiła na ciepły i... słodki klimat świąt. – To jest chata z piernika. Brązowe ściany, złote okna i drzwi, pomarańczowy dach. Dom z kominem, z którego będzie płynął dym. A przy stole siedzi rodzina i celebruje święta – mówi Anna M. Białkowska. U radnego Ryszarda Fałka motywem głównym będzie święta rodzina. – Mam wzorzec, jak te osoby będą wyglądały, tak żeby złapać kontury, ale maluję oczywiście sam – opowiada radny Ryszard Fałek. Większość osób malowała, ale zdarzały się też techniki łączone. Tu na przykład gwiazdy są naklejane. – Łączymy pastele, naklejamy gwiazdki, śnieżynki i mam nadzieję wyjdzie ładna bombka - mówi Magdalena Lasota, radna. Pieniądze ze sprzedaży bombek zostaną przeznaczone na leczenie półrocznej Michaliny Baranek, która urodziła się z ciężką wadą serca. Ma za sobą jedną operację, przed nią kolejna. Jej koszt to 160 tysięcy złotych. – Mam nadzieję, że te piękne bombki, które będą licytowane w sobotę otworzą serca i portfele radomian i pozwoli nam to pomóc tej małej radomiance – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Licytacja bombek odbędzie się 19 grudnia w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w przerwie świątecznego koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Radomska akcja malowania bożonarodzeniowych bombek organizowana jest od 2007 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • „Przyjaciele dzieciom”. Malowali bombki dla Kuby

    Już po raz jedenasty znani radomianie malowali bombki w ramach akcji „Przyjaciele dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świecidełek zostanie przeznaczony na leczenie walczącego z nowotworem Kuby.

  • Malują bombki dla Kuby Kruka
  • Malowali bombki dla Kuby

    W Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 wszystkich połączyła akcja malowania bombek. Cel to zbiórka pieniędzy na pomoc dla chłopca z domu dziecka.

  • Ozdoby i pomoc pod choinkę

    W Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 nauczyciele, dzieci i zaproszeni goście przygotowywali świąteczne ozdoby. Dochód z ich sprzedaży pomoże w leczeniu poszkodowanej w wypadku osoby.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej