Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Trwa maraton pisania listów Amnesty International

sobota, 12 grudzień 2015 15:58
Dział: Wiadomości
Autor 

Trwa finał akcji pisania listów Amnesty International. Przez całą noc oraz w niedzielę do godziny 12 w Wyższej Szkole Handlowej można napisać list w obronie osób, których prawa zostały złamane.

 

Maraton odbywa się w ramach obchodzonego w grudniu Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Cała akcja trwa od 3 grudnia. Listy w obronie ludzi, których prawa zostały pogwałcone napisało już wiele osób. - Zebraliśmy już do tej pory ok. 1 tysiąca listów znanych radomian, bo również ich próbowaliśmy wciągnąć w tę akcję, jak również listy od uczniów szkół średnich, liceów, generalnie szkół ponadgimnazjalnych. Dziś natomiast mamy wielki finał. Zaczął się o godzinie 12.00 – mówi Gerard Maj, kanclerz WSH. Przez całą noc, do godz. 12.00 w niedzielę Wyższa Szkoła Handlowa zaprasza wszystkich, którzy chcieliby napisać list poparcia dla osób niesłuszne więzionych, czy takich, których prawa są łamane. Jak np. dziewczynki z Burkina Faso zmuszane do małżeństwa w wieku 13 lat. Hasłem akcji jest „Napisz List. Zmień życie!”. - Jesteśmy do dyspozycji przez 24 godziny. Zapraszamy nie tylko nocnych marków, ale wszystkich, którzy chcą włączyć się w tę akcje – zachęca Gerard Maj. Akcja ma na celu nie tylko wywieranie nacisków na rządy, przywódców czy decydentów. To także okazanie wsparcia i solidarności. W tym roku swój list można napisać np. w obronie Samana Naseema z Iranu, skazanego w wieku 17 lat na karę śmierci za rzekome zabójstwo żołnierza. Zeznania w ej sprawie wymuszono na nim torturami. Można wstawić się za Ranią Alabassi z rodziną z Syrii, po którą pewnej nocy przyszli rządowi agenci i słuch po nich zaginął, czy Theodorą Del Carmen z Salwadoru, skazaną na 30 lat więzienia za urodzenie martwego dziecka.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • O skutecznej resocjalizacji

  Co zrobić, aby resocjalizacja była skuteczna? - zastanawiali się uczestnicy konferencji naukowej w radomskim Areszcie Śledczym. Udział w debacie wzięli przedstawiciele służby więziennej, policjanci i naukowcy z Wyższej Szkoły Handlowej.

 • W WSH piszą listy w obronie praw człowieka

  W Wyższej Szkole Handlowej rozpoczął się finał tegorocznego Maratonu Pisania Listów. Każdy może napisać list w obronie praw człowieka do rządów krajów, w których te prawa są łamane. Akcja odbywa się pod patronatem Amnesty International. Będzie trwała przez całą noc. Zakończy się w niedzielę.

 • Napisz list w obronie łamanych praw obywateli

  Finał tegorocznego Maratonu Pisania Listów odbędzie się w ten weekend w Wyższej Szkole Handlowej. Im więcej listów, tym lepiej. Praktyka pokazuje, że mogą one uratować życie.

 • WSH współpracuje z ZUS

  Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu podpisała umowę o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. To pierwsza uczelnia na południowym Mazowszu, która zawarła takie porozumienie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej