Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mariusz Nobis najpopularniejszym dzielnicowym

sobota, 12 grudzień 2015 15:41
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Aspirant Mariusz Nobis z Komendy Policji w Skaryszewie wygrał organizowany po raz siódmy plebiscyt na Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku

 

O tytuł najlepszego dzielnicowego z Radomia i powiatu radomskiego walczyło kilkadziesiąt osób. Zwyciężył aspirant Mariusz Nobis z Komendy Policji w Skaryszewie. - W zeszłym roku zająłem drugie miejsce. Może społeczeństwo doceniło to, że startowałem w zeszłym roku i w tym roku także oddali na mnie głos. Jestem za te wszystkie głosy wdzięczny – mówi zwycięzca plebiscytu, aspirant Mariusz Nobis. Funkcjonariusz przyznaje, że praca dzielnicowego jest specyficzna i do lekkich nie należy. - Teren, który ja obsługuję charakteryzuje się dużą ilością niebieskich kart i przemocą w rodzinie. Na terenach wiejskich łatwiej taką przemoc domową wykryć, ponieważ ludzie nie są anonimowi, wszyscy się znają – dodaje aspirant. Czyli nie zawsze jest bezpiecznie. Do wykonywania takiej pracy potrzeba odwagi. Zresztą, nie tylko odwagi. - Idealny dzielnicowy to musi być policjant o wszechstronnej, ugruntowanej wiedzy, rozwijający się, umiejący słuchać i zrozumieć drugiego człowieka – mówi inspektor Karol Szwalbe, komendant Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Jak informuje policja, konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego organizowany jest po to, żeby zwiększyć zaufanie mieszkańców do funkcjonariuszy. To także forma zdrowej konkurencji dla samych dzielnicowych. - Im więcej oddanych głosów, tym bardziej świadczy to o tym, że jesteśmy pozytywnie postrzegani przez lokalną społeczność, i że nasze działania nie trafiają w próżnię. Jesteśmy obdarzeni społecznym mandatem zaufania. Trudniej o lepszą mobilizację – dodaje komendant. Partnerem plebiscytu i fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Radomiu. W organizowanym po raz siódmy plebiscycie drugie miejsce zajął sierżant sztabowy Robert Banaszczyk z Komisariatu Policji w Iłży. Miejsce trzecie, aspirant sztabowy Zbigniew Wolszczak z Komisariatu w Skaryszewie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej