Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Opozycja ocenia rok R. Witkowskiego

piątek, 11 grudzień 2015 16:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Zgoda nie zmienia Radomia, bo zgody nie ma – twierdzi Jakub Kowalski z Prawa i Sprawiedliwości oceniając rok prezydentury Radosława Witkowskiego. Zdaniem radnego był to rok hipokryzji. Inni radni są może mniej krytyczni, ale też mają uwagi.

 

Budowa Radomskiego Centrum Sportu, trasy N-S, zmniejszenie bezrobocia – to niektóre przykłady, którymi posługiwał się Radosław Witkowski oceniając rok swojej prezydentury. Jak mówi prezydent, nawiązując do swojego hasła wyborczego, zgoda zmienia Radom. Ale nie wszyscy są zgodni co do tego. - Nie widzę, żeby zgoda zmieniała Radom. Zauważam w ostatnim czasie większą butę i lekceważenie władzy w stosunku do Rady Miejskiej – mówi Jakub Kowalski, radny Prawa i Sprawiedliwości. - Nie mogę tolerować tego, że kiedy radni zadają pytania, to część kolegium prezydenckiego robi głupie docinki i unika merytorycznych dyskusji – dodaje radny PiS. Radny Jan Pszczoła z SLD uważa, że prezydent powinien mieć nieco inne priorytety. Teraz – jak mówi - bardzo dużo mówi się o inwestycjach związanych między innymi ze sportem, a zapomina na przykład o zdrowiu - Należy ocenić ten rok przez pryzmat tego, co poprzednik zostawił, czyli ok. 430 milionów złotych długu i nierozwiązany problem szpitala. Wydaje mi się, że sprawy zdrowia są ważniejsze niż sprawy sportu – twierdzi Jan Pszczoła. - Sport jest oczywiście ważny, ale jak spojrzymy na wieloletnią prognozę finansową to widzimy, że do 2035 roku będziemy spłacać kredyt jaki na ten sport zaciągnął MOSiR – dodaje radny SLD. Ocena Kazimierza Woźniaka, radnego Radomian Razem jest – jak sam mów – dyplomatyczna. Jest dość dobrze. - Przekładając na oceny szkolne, daję czwórkę z minusem. Dość dobrze oceniam realizację inwestycji: tych, które rozpoczęto jeszcze w poprzedniej kadencji, jak i tych z początku roku. Obawiałem się nawet o Żółkiewskiego, ale udało się to skończyć, to ważna inwestycja - mówi Kazimierz Woźniak. Zatem najbardziej krytyczną ocenę wystawa radny Jakub Kowalski z PiS. Radny ten rok ocenia jako rok hipokryzji twierdząc, że prezydent Radomia robi teraz to, za co krytykował PiS w kampanii wyborczej. - Prezydent krytykował PiS za obsadzanie stanowisk osobami z PiS, a teraz sam obsadza stanowiska w spółkach miejskich, w urzędzie osobami z PO. Hipokryzja wylewa się drzwiami i oknami – twierdzi Jakub Kowalski. Radosław Witkowski ripostuje. Twierdzi, że w każdym przypadku zatrudniania nowej osoby stosowane są wymagane procedury. - Osoby, które są związane z PO, także z PiS i innymi partiami, również bezpartyjni przechodzą takie same procedury - mówi prezydent Radomia. Ale na sprawy spółek miejskich uwagę zwraca też radny Kazimierz Woźniak, dając – jak sam mówi - prezydentowi minus. - Uważam, że prezydent powinien poświęcić więcej uwagi spółkom. Wiele jest nieprawidłowości w funkcjonowaniu tych instytucji – twierdzi radny Radomian Razem. Kazimierz Woźniak w pierwszej kolejności zwraca uwagę na takie spółki jak Zakład Usług Komunalnych, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji i na spółkę Port Lotniczy Radom.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej