Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

Naciągana „trójka” od Nowoczesnej dla prezydenta Witkowskiego

piątek, 11 grudzień 2015 16:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Pierwszy rok prezydentury Radosława Witkowskiego ocenili także przedstawiciele radomskiej Nowoczesnej Ryszarda Petru. Ich zdaniem prezydentura była nijaka i dlatego Radosław Witkowski zasłużył na naciąganą „trójkę”.

 

Zdaniem przedstawicieli Nowoczesnej prezydent Radosław Witkowski prezentuje się znakomicie, ale w folderach i materiałach propagandowych. - Prezydent Witkowski to niewątpliwie bardzo przystojny mężczyzna. W tych materiałach propagandowych wygląda jeszcze lepiej. Natomiast warto w tym miejscu zadać kilka zasadniczych pytań – mówi Katarzyna Kalinowska z „Nowoczesnej” Ryszarda Petru. Nowoczesna pyta prezydenta między innymi o cywilne lotnisko, które powstało za pieniądze radomian. - Panie prezydencie czy pan z własnych prywatnych pieniędzy i nie mówię o tych milionach, przeznaczyłby 10 czy 20 tysięcy złotych na inwestycje w porcie lotniczym Radom ? - pyta Katarzyna Kalinowska. Przedstawiciele „Nowoczesnej” przygotowali na specjalnej tablicy „Świadectwo Radosława Witkowskiego”, czyli podsumowanie dokonań obecnego prezydenta po pierwszym roku jego urzędowania. - Generalnie chcieliśmy w miarę obiektywnie ocenić tę pracę. Żeby nie było tutaj żadnych złośliwości tak to niestety wygląda. Stąd też ocena dostateczna naszym zdaniem jest oceną pierwszego roku – mówi Cezary Brymora, szef „Nowoczesnej” Ryszarda Petru w Radomiu. Cezary Brymora deklaruje, że „Nowoczesna” trzyma kciuki za dokonania Radosława Witkowskiego, ale jednocześnie obiecuje surową ocenę tych dokonań. - Tak to wygląda naszym zadniem. Nie pominęliśmy rzeczy, które zaznaczyliśmy na zielono czyli tych, z których jesteśmy zadowoleni. Natomiast niestety większość jest tych czerwonych kropeczek – dodaje Cezary Brymora. Jak mówi przedstawiciele „Nowoczesnej” ocena dostateczna dla prezydenta Witkowskiego jest naciągana. Według Nowoczesnej Radosław Witkowski otacza się słabymi doradcami. Dlatego przedstawiciel partii Ryszarda Petru złożyli również prezydentowi Radomia propozycję wsparcia eksperckiego między innymi z zakresu ekonomii, zarządzania, marketingu i prawa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej