Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Czech Airlines znów będą latały z Radomia

czwartek, 10 grudzień 2015 18:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Czech Airlines, czyli Czeskie Linie Lotnicze wracają do Radomia. Informację potwierdziła nam prezes Portu Lotniczego Dorota Sidorko. Pierwszy lot ma odbyć się 20 grudnia.

 

To druga przygoda Czechów z radomskim lotniskiem. Pierwsza trwała krótko, bo tylko miesiąc i zakończyła się nagle 26 października. Rzecznik linii informował wtedy, że czeski przewoźnik zakończył współpracę z radomskim portem z powodów ekonomicznych. Jak poinformowała nas dziś prezes spółki Port Lotniczy Radom, Dorota Sidorko, Czesi wracają na radomskie lotnisko. Umowa została podpisana w środę. Pierwszy lot ma odbyć się 20 grudnia. Kolejny – 27 grudnia. W styczniu mają to być dwa loty tygodniowo, a w lutym, zwłaszcza w okresie zimowych ferii – trzy razy w tygodniu. Niebawem ruszy elektroniczny system sprzedaży biletów na stronie Czech Airlines.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej