Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Prezydent ocenia rok swojej działalności

czwartek, 10 grudzień 2015 17:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Zgoda zmienia Radom – mówi prezydent Radosław Witkowski oceniając rok swojej działalności. Podsumowując ten rok prezydent wskazuje siedem obszarów, w których – jak mówi już zaszły pozytywne zmiany.

 

Przede wszystkim to praca. Radosław Witkowski podsumowując pierwszy rok swojego urzędowania przypominał o obietnicach składanych rok temu wyborcom. Sztandarową była obietnica utworzenia nowych miejsc prac. I tak się dzieje – mów prezydent, wskazując na prawie 19 %, czyli rekordowo niskie od lat bezrobocie w Radomiu. Radosław Witkowski mówi o powołaniu Radomskiej Strefy Gospodarczej, współpracy z przedsiębiorcami, a przede wszystkim z Agencją Rozwoju Przemysłu, która na kupionej ostatnio działce w Radomiu ma wybudować halę technologiczną dla potencjalnych inwestorów. - Liczymy, że tylko współpracując z ARP w I etapie utworzymy 200 miejsc pracy. A jesteśmy umówieni na dalsze rozmowy o rozwoju przemysłu – mówi prezydent. W podsumowaniu roku swojej prezydentury Radosław Witkowski wskazał także na – jako ważną – wyczekiwaną budowę trasy N-S. Ta budowa ma ruszyć w roku przyszłym. Prezydent twierdzi też, że rozwój następuje w obszarze komunikacji miejskiej. Przypomina o obniżce cen biletów, mówi również o planie utwardzenia dróg gruntowych w mieście i o polityce senioralnej, czyli między innymi o wprowadzeniu Radomskiej Karty Seniora. W podsumowaniu nie mogła zabraknąć również rozpoczęcia budowy Radomskiego Centrum Sportu. - W ciągu tego roku udało się pokonać tak zwane „nie da się” - mówi Radosław Witkowski. - Od lat słyszeliśmy, że się nie da, bo jest problem z gruntem, problem z pieniądzmi. W ciągu roku udowodniliśmy, że można wszystko – twierdzi prezydent. Bo udało się pozyskać dofinansowanie rządowe na budowę Radomskiego Centrum Sportu. Zresztą nie tylko na to. Prezydent mówi o pond 1000 milionach złotych, będących środkami zewnętrznymi pozyskanymi w tym roku na radomskie inwestycje. Te pieniądze pozyskano w roku ,w którym władze zarówno w Radomiu jak i w kraju sprawował Platforma Obywatelska. Jak teraz – po zmianach w Parlamencie, po objęciu rządów przez Prawo i Sprawiedliwość - prezydent Radomia widzi współpracę z władzami krajowymi i perspektywę pozyskiwania kolejnych środków zewnętrznych? Radosław Witkowski – jak mówi - jest gotowy do współpracy. Jest też dobrej myśli. Twierdzi, że udowodnił, że potrafi współpracować z innymi opcjami politycznymi, a dowodem na to ma być dobra współpraca między innymi z przewodniczącym Rady Miejskiej, Dariuszem Wójcikiem, który jest związany z Prawem i Sprawiedliwością. „Zgoda zmieni Radom” – takie było hasło wyborcze Radosława Witkowskiego. Dziś prezydent modyfikuje nieco to hasło i mówi, że zgoda zmienia Radom. Czy zgodni w tej materii są radni opozycji? Opinię niektórych przedstawimy w jutrzejszym Teledzienniku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej