Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Będą malować bombki dla chorej Michaliny

środa, 09 grudzień 2015 19:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Już po raz dziewiąty znani radomianie będą malowali bombki w ramach akcji „Przyjaciele dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świecidełek zostanie przekazany na leczenie chorej na serce półrocznej Michaliny Baranek.

 

Radomska akcja malowania bożonarodzeniowych bombek organizowana jest od 2007 roku. Początkowo uczestnicy charytatywnego spotkania, swoje dzieła tworzyli w murach teatru. Od trzech lat malowanie bombek odbywa się w Klubie Środowisk Twórczych „Łaźnia”. Pieniądze z wylicytowanych bombek są przekazywane na cele charytatywne. W tym roku wszystkie uzbierane fundusze zostaną przekazane na leczenie chorej na serce półrocznej Michaliny Baranek. - Michalinka urodziła się z ciężką wadą serca – ma jednokomorowe serce. Leczenie takiego maluszka musi się odbywać kilkuetapowo. Udało nam się pojechać do Niemiec na pierwszą operację, zebraliśmy środki - opowiada Grzegorz Baranek. Koszt drugiej operacji to ponad 160 tysięcy złotych. Ta operacja musi zostać wykonana do drugiego roku życia. Organizatorzy akcji „Przyjaciele dzieciom” zapraszają do malowania bombek wszystkich ludzi dobrego serca. Malowanie odbędzie się 13 grudnia w godzinach od 15.00 do 19.00. Licytacja i sprzedaż bombek odbędzie się 19 grudnia w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w przerwie świątecznego koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • „Przyjaciele dzieciom”. Malowali bombki dla Kuby

    Już po raz jedenasty znani radomianie malowali bombki w ramach akcji „Przyjaciele dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świecidełek zostanie przeznaczony na leczenie walczącego z nowotworem Kuby.

  • Malują bombki dla Kuby Kruka
  • Malowali bombki dla Kuby

    W Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 wszystkich połączyła akcja malowania bombek. Cel to zbiórka pieniędzy na pomoc dla chłopca z domu dziecka.

  • Ozdoby i pomoc pod choinkę

    W Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 nauczyciele, dzieci i zaproszeni goście przygotowywali świąteczne ozdoby. Dochód z ich sprzedaży pomoże w leczeniu poszkodowanej w wypadku osoby.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej