Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Nielegalne papierosy. Zatrzymano dwie osoby

wtorek, 08 grudzień 2015 16:29
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Ponad 30 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ok. 600 tysięcy złotych zabezpieczyli radomscy policjanci na terenie powiatu radomskiego. Zatrzymano dwie osoby.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zabezpieczyli ponad 30 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wstępnie oszacowano na blisko 600 tysięcy złotych. - W miejscowości Dąbrowa Jastrzębska policjanci zatrzymali 31-latka, mieszkańca województwa łódzkiego. W jego pojeździe policjanci zabezpieczyli blisko 4 tysiące paczek papierosów. Mężczyzna trafił do policyjnej celi – informuje Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Jeszcze tego samego dnia policjanci dotarli także do mężczyzny, od którego kupione zostały nielegalne wyroby tytoniowe. - Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca województwa lubelskiego. Przeszukali dwie posesje, które mężczyzna użytkował. Zabezpieczyli kolejne, nielegalne wyroby - ponad 26 tysięcy paczek papierosów – dodaje Justyna Leszczyńska. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej