Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Uprowadzony w listopadzie Fabian wrócił do domu

sobota, 05 grudzień 2015 16:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Policja odnalazła uprowadzonego w listopadzie 3,5-letniego Fabiana. W piątek wieczorem chłopiec wrócił do domu. Ojcu chłopca za uprowadzenie dziecka i pozbawienie go wolności grozi co najmniej 5 lat więzienia.

Fabian do domu wrócił około godziny 24. Był zmęczony i śpiący, ale co najważniejsze cały i zdrowy. Według matki dziecko było zaniedbane higienicznie i ubrane w inne rzeczy niż w momencie uprowadzenia. Do zatrzymania ojca Fabiana, Sebastiana N. doszło w miniony piątek po godzinie 17.00 na autostradzie A4 koło Katowic. - Ustaliliśmy, że ojciec ze swoim synkiem podróżuje samochodem w kierunku Wrocławia. Zapadła decyzja o natychmiastowym zatrzymaniu. W zatrzymaniu z uwagi na dobro dziecka brała udział także policjantka - psycholog, tak aby ten stres dla chłopca był minimalny. Udało się i zatrzymanie przebiegło spokojnie – mówi komisarz Alicja Śledziona z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Fabian w asyście policjantów został przewieziony na komendę w Katowicach i tam czekał na swoją mamę. Do spotkania doszło około godziny 22.00. Jak mówi pani Aneta, jechała do Katowic pełna obaw. - Obawa, czy to na pewno będzie Fabian. Zapewniano mnie, że to jest Fabian. Pierwsze wrażenia jak go zobaczyłam są nie do opisania - mówi pani Aneta, matka Fabiana.

Policja zatrzymała także dwóch mężczyzn, którzy jechali z chłopcem i jego ojcem. - Ojciec dziecka poszukiwany listem gończym został automatycznie zatrzymany. Będzie niezwłocznie doprowadzony do prokuratury w Radomiu żeby przeprowadzić z nim czynności procesowe – dodaje komisarz Alicja Śledziona.

Sebastian N. jest już w Radomiu. 12 najbliższych dni spędzi w areszcie. Najprawdopodobniej w poniedziałek prokurator postawi mu zarzuty uprowadzenia małoletniego dziecka i pozbawienia go wolności. Grozi mu co najmniej 5 lat więzienia. Policja prowadząc śledztwo w sprawie uprowadzenia Fabiana zatrzymała wcześniej 6 osób. Czterem z nich prokurator postawił identyczne zarzuty jak ojcu dziecka. Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratora i nie zastosował wobec tych osób aresztu tymczasowego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej