Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Plac Stare Miasto jak nowy

piątek, 04 grudzień 2015 18:38
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Jeśli pamiętają Państwo, jak jeszcze nie tak dawno wyglądał plac Stare Miasto, to jego nowy wygląd Państwa zaskoczy. Dobiega końca proces rewitalizacji tego miejsca.

Do 10 grudnia ma zakończyć się rewitalizacja terenu przy kościele św. Wacława. Jak informuje wydział inwestycji urzędu miasta większość prac została już wykonana. - Jeżeli chodzi o taki podstawowy zakres prac, który realizowaliśmy, czyli wykonanie ciągów pieszych, wykonanie tzw. placów rekreacyjnych z płyt granitowych, wykonanie miejsc parkingowych wokół kościoła św. Wacława, to te prace już zostały zrobione – mówi dyrektor Wydziału Inwestycji, Eugeniusz Kaczmarek. Miejsca parkingowe wykonano z kostki klinkierowej, która, jak tłumaczy dyrektor wydziału inwestycji, wpisuje się w architekturę terenu. Pozostałe prace są związane z zagospodarowaniem zieleni czyli wykonaniem nasadzeń krzewów i drzew, oraz ułożeniem nowego trawnika. Prace na tym terenie trwają od lipca. Koszt inwestycji wyniósł niemal 850 tysięcy złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej