Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Międzynarodowe szkolenia policji

wtorek, 01 grudzień 2015 16:12
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Funkcjonariusze z Niemiec, Włoch i Anglii będą szkolić policjantów z mazowieckiej Policji, w tym także z Radomia. Na ten cel zostanie wydane ponad milion złotych pozyskanych w ramach unijnego dofinansowania.

Ponad 500 policjantów z Mazowsza weźmie udział w szkoleniach organizowanych w ramach programu „Bezpieczeństwo gospodarcze strefy Schengen – walka z korupcją, doskonalenie wiedzy i działań Policji Mazowsza”. Projekt realizowany jest w ramach unijnych projektów pomocowych. - W grupie osób, które będą trenerami czy wykładowcami w naszym projekcie, są specjaliści z różnych służb zewnętrznych ale będą również przedstawiciele prokuratury i goście zagraniczni. Przewidujemy między innymi gości z Berlina – mówi Andrzej Koryciński z Zespołu Funduszy Pomocowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Szkolenia obejmą policjantów z Wydziału do Spraw Walki z Korupcją, Wydziału Kryminalnego i Laboratorium Kryminalistyki. Program obejmuje także wyposażenie wspomnianych wydziałów policji. Zamierzamy przeszkolić 545 osób, to będą funkcjonariusze i pracownicy policji. Ogółem będzie 16 szkoleń w trakcie 54 dni szkoleniowych – dodaje Andrzej Koryciński. Szkolenia będą dotyczyły ujawniania, wykrywania i zabezpieczania śladów przestępstw o charakterze korupcyjnym, realizacji postępowań przygotowawczych, a także wydobywania informacji z urządzeń elektronicznych. Całkowita wartość projektu wynosi blisko 1 milion 250 tysięcy złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej