Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Bal z białą wstążką

poniedziałek, 30 listopad 2015 17:21
Dział: Wiadomości
Autor 

W Domu Kultury Idalin bawili się seniorzy. Zabawa trwała cztery godziny. A taniec łączył się z konkursami i innymi atrakcjami. Bal był oczywiście wyjątkowy, ale nie tylko z powodu znakomitej zabawy.

Do organizacji Balu Seniora włączyła się policja. Bo impreza to jeden z punktów programu walki z przemocą wobec kobiet. - W całej Polsce trwa kampania białej wstążki, czyli „Stop przemocy wobec kobiet” - mówi Kamila Adamska z Komendy Miejskiej Policji. - Tym balem rozpoczynamy akcję w Radomiu. Będziemy na ten temat rozmawiać, ale też wspólnie bawić się i integrować. Kluby seniora prowadzi w Radomiu kilkanaście instytucji. Przykładem tego jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. - Prowadzimy zajęcia dla seniorów od wielu lat – podkreśla Marcin Gierczak, p.o. dyrektora MOPS. Gdy zagrała muzyka do tańca nie trzeba było nikogo namawiać. Od razu na parkiecie zrobiło się tłoczno. I jak tu nie wierzyć tym, którzy mówią, ze seniorzy potrafią się lepiej bawić niż wielu młodych. - Wiele osób starszych ma poczucie humoru, potrafi świetnie tańczyć i bawić się wspólnie z innymi – zapewnia Barbara Banasik, uczestniczka balu. Seniorów, którzy już działają w klubach nie trzeba przekonywać do aktywności. Ale organizatorzy takich imprez, jak oglądany bal, wciąż zachęcają nowe osoby. - Najlepszy jest tzw. marketing szeptany – przekonuje Marcin Gierczak. - Uczestnicy zajęć spotykają się z innymi, mówią im o klubach dla seniorów. O tym, że warto przyjść i poznać kolejne osoby. Bo aktywność to nie są puste hasła. Kto jej raz spróbował, na ogół na stałe zostaje w klubie. - Najgorsza jest samotność. A w klubie można porozmawiać z kimś, podzielić swoją opinią, czy też bawić się i potańczyć. To po prostu wspaniałe – podkreśla Barbara Banasik Kolejny taki bal odbędzie się za rok. Ale radomscy seniorzy okazji do aktywności będą mieli znacznie więcej i to przez cały rok.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Pasjonaci kolejek elektrycznych opanowali DK „Idalin”

  Już po raz 14 w Domu Kultury Idalin w Radomiu, spotkali się miłośnicy modularze kolejowi, miłośnicy kolejek elektrycznych. W tym roku prezentowane były makiety wielkości N czyli w skali 1:160.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej