Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Resursa znowu zaprasza

sobota, 28 listopad 2015 14:28
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Zakończył się trwający od wiosny generalny remont budynku Resursy Obywatelskiej. Ostatni, tak duży remont wykonano w ubiegłym wieku.

Jest nowy dach, nowe instalacje elektryczne oraz grzewcze. Są już nowe podłogi i odmalowane ściany. Oświetlenie wymieniono na energooszczędne. Sale widowiskowa i kameralna mają nowe kotary sterowane elektrycznie za pomocą pilotów. Jeszcze w tym miesiącu Resursa będzie otwarta dla mieszkańców. - Jak państwo pamiętają, nasz remont zaczął się wiosną i tak naprawdę składał się z kilku elementów. To co będziemy mogli niedługo podziwiać, bo robimy drobne poprawki, jest efektem połączenia kilku projektów – mówi Renata Metzger, dyrektor Resursy. Wymiana więźby dachowej i pokrycia dachowego została sfinansowana z budżetu miasta i kosztowała 320 tysięcy złotych. Termomodernizacja i wymiana oświetlenia na energooszczędne została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o wartości ponad 780 tysięcy złotych. Placówka otrzymała także dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont scen. - Cały projekt wart jest 100 tysięcy złotych. Zostały zmodernizowane dwie sceny, które w tej chwili są prawdziwymi scenami teatralnymi – podkreśla Renata Metzger. Do wyposażenia scen zakupiono także duży ekran oraz rzutnik. - Resursa jest ważną instytucją kultury w Radomiu, mamy tego wszyscy świadomość, dlatego ten widok, który możemy dzisiaj podziwiać, jest imponujący – mówił na konferencji prezydent Radosław Witkowski. Ale Resursa nie była jedynym samorządowym obiektem kultury w Radomiu, który został poddany termomodernizacji. - Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr był liderem tego projektu. Rozpoczęliśmy od remontu Kuźni Artystycznej przy ulicy Daszyńskiego, następnie Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr i Scena Obozisko. To są trzy nasze budynki, w których przeprowadzono remont. Oczywiście jesteśmy szczęśliwi z tego powodu, że będziemy mieli standardowe warunki do pracy. Wreszcie jest nam ciepło – cieszy się dyrektor MOK Amfiteatr, Grażyna Schabowska. 30 listopada Resursa Obywatelska rozpocznie działalność po remontowej przerwie. Z tej okazji placówka zaprasza na „(Termo)modernistyczny tydzień z Resursą”, czyli cykl różnorodnych imprez. W programie znalazły się spektakle, wernisaże, koncerty i konkursy. „(Termo)modernistyczny tydzień z Resursą” potrwa do 6 grudnia.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej