Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zatrzymania w sprawie uprowadzenia małego Fabiana

czwartek, 26 listopad 2015 17:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Policja zatrzymała pięć osób w związku z porwaniem 3,5-letniego Fabiana. 38-letnia kobieta i 46-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty dotyczące uprowadzenia chłopca i pozbawienia go wolności.

Śledztwo w sprawie uprowadzenia 3,5 letniego Fabiana prowadzi policja wspólnie z prokuraturą Radom - Wschód. W tej sprawie zatrzymane zostało 5 osób. – W środę policja zatrzymała dwie osoby w Krakowie, dwie kolejne w Warszawie, jedną w Starachowicach - mówi kom. Alicja Śledziona mazowieckiej policji. Dwóm spośród pięciu zatrzymanych osób prokuratura postawiła zarzuty. - Zarzuty dotyczą uprowadzenia małoletniego dziecka połączonego z pozbawieniem wolności – mówi Małgorzata Chrabąszcz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Te zarzuty usłyszeli 38 - letnia kobieta i 46-letni mężczyzna. Grozi im do 5 lat więzienia. Do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego. - Czy pozostałe osoby będą miały zarzuty, czy będą świadkami czy też podejrzanymi, tego na razie nie wiadomo. Ale na razie nie są te osoby doprowadzone do prokuratora – wyjaśnia Małgorzata Chrabąszcz. Policja nadal ustala miejsce pobytu Fabiana i jego ojca. - Szukamy trzyletniego Fabiana, szukamy jego ojca, tak aby wyjaśnić wszystkie okoliczności związane z tym zdarzeniem. Przesłuchania jednoznacznie wskazują, że ojciec Fabiana miał pośredni bądź bezpośredni związek z jego porwaniem – mówi kom. Alicja Śledziona. Do samego zdarzenia doszło we wtorek rano. Trzech zamaskowanych mężczyzn miało uprowadzić dziecko spod klatki schodowej bloku w Radomiu przy ul. Świętokrzyskiej. Kilka godzin później został uruchomiony tzw. Child Alert. W mediach pojawiły się informacje o zaginionym dziecku. Po uruchomieniu alertu, do jeden z rozgłośni radiowych zadzwonił mężczyzna podający się za ojca chłopca. Jak przekonywał, zabrał Fabiana, bo dawno go nie widział, a jego była żona - jak mówił – mimo decyzji sądu nie pozwala mu na widywanie się z synem.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zarzuty dla Sebastiana N i sześciu innych osób

  Do 10 lat więzienia grozi Sebastianowi N. za uprowadzenie swojego syna Fabiana. Do uprowadzenia doszło w listopadzie 2015 roku. Akt oskarżenia wpłynął już do sądu. Zarzuty postawiono jeszcze sześciu innym osobom.

 • Sebastian N. na wolności

  Sebastian N., oskarżony o uprowadzenie w listopadzie ubiegłego roku swojego syna, 4-letniego Fabiana, opuści areszt. Sąd Okręgowy podtrzymał wcześniejszą decyzję sądu rejonowego o nie przedłużeniu aresztu tymczasowego.

 • Sebastian N. przesłuchiwany

  Kilka godzin trwało dziś w prokuraturze rejonowej przesłuchanie Sebastiana N, ojca 3,5 letniego Fabiana. Sebastian N. przesłuchiwany jest w sprawie zarzutu uprowadzenia Fabiana i pozbawienia go wolności.

 • Uprowadzony w listopadzie Fabian wrócił do domu

  Policja odnalazła uprowadzonego w listopadzie 3,5-letniego Fabiana. W piątek wieczorem chłopiec wrócił do domu. Ojcu chłopca za uprowadzenie dziecka i pozbawienie go wolności grozi co najmniej 5 lat więzienia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej