Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Koniec remontu placu 72 Pułku Piechoty

środa, 25 listopad 2015 18:02
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 600 tysięcy złotych kosztowała renowacja placu 72 Pułku Piechoty i stojącego na nim Mauzoleum pułkownika Dionizego Czachowskiego. Pieniądze pochodziły z budżetu obywatelskiego.

Remont zaniedbanego placu 72 Pułku Piechoty i zdewastowanego mauzoleum bohatera powstania styczniowego to efekt determinacji radomianina Ryszarda Grzebały oraz uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. pułkownika Dionizego Czachowskiego. - Pamiętamy jak ten plac był zaniedbany. Zaniechano jakichkolwiek prac. Złapałem ten temat i uparłem się, że tę sprawę muszę wygrać. Wygraliśmy tożsamość – mówi Ryszard Grzebała, pomysłodawca i współautor projektu. Projekt zgłoszono do budżetu obywatelskiego. Uzyskał uzyskał ponad tysiąc głosów. - Bardzo cieszę się z tej inicjatywy pana Ryszarda Grzebały, który zaraził nas tym pomysłem – mówi Danuta Sawicka, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. pułkownika Dionizego Czachowskiego w Radomiu. Przetarg na remont placu został rozstrzygnięty w sierpniu. Realizowała go firma Kobalt z Klwatki. - Wymieniono ciągi piesze, nawierzchnię placu, wyczyszczono mauzoleum. Ponadto zainstalowano elementy małej architektury czyli ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe – wymienia Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Remont placu planowano już wcześniej kilkakrotnie. Zawsze jednak brakowało pieniędzy. Udało się to dopiero w tym roku dzięki budżetowi obywatelskiemu. - Ja zawsze powtarzam, że budżet obywatelski jest w moim przypadku budżetem ze stuprocentową gwarancją realizacji. Wszystkie projekty, które znajdą się w tym budżecie będą przeze mnie prezentowane w uchwale budżetowej do przyjęcia przez Radę Miejską – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Remont placu 72 Pułku Piechoty i odnowienie Mauzoleum pułkownika Dionizego Czachowskiego kosztowały ponad 600 tysięcy złotych. W przyszłym roku – jak zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak - planowana jest w pobliżu placu budowa pomnika 72 Pułku Piechoty.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej