Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Oddali krew w więzieniu

wtorek, 24 listopad 2015 17:01
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

W centrach krwiodawstwa i szpitalach brakuje krwi. Mazowiecka Służba Więzienna i radomskie służby mundurowe postanowiły wesprzeć bank krwi.

Do udziału w tej akcji pana Mateusza i pana Marka nie trzeba było namawiać bo krew oddają regularnie. Tym razem oddali ją w więzieniu. - Nigdy się źle po tym nie czułem i namawiam wszystkich, którzy chcą pomagać ludziom. To naprawdę nie boli – mówi Mateusz Sadownik, plutonowy Straży Granicznej. - Oddaję krew od blisko 40 lat. Nie robię tego z przymusy tylko dlatego, że chcę. W ten sposób RCK pozyskuje krew, która jest sprawdzana, kontrolowana a następnie przekazywana osobom chorym – podkreśla Marek Szymański, członek prezydium Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK. Mazowiecka Służba Więzienna oraz służby mundurowe z Radomia i ziemi radomskiej przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Nasza krew – nasza ojczyzna”. - Odzew na apel był bardzo szeroki – podkreśla ppłk Sławomir Grzyb, dyrektor Aresztu Śledczego w Radomiu. W akcji zorganizowanej w więzieniu wzięło udział ponad 70 osób. Jak podkreśla płk Anna Osowska-Rembecka, inicjatorka akcji, to akcja nie tylko dla funkcjonariuszy: - W akcji biorą udział funkcjonariusze w służbie czynnej i pracownicy cywilni służby więziennej. Także emeryci, renciści i ich rodziny. To wielka akcja – mówi płk Anna Osowska – Rembecka, dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w Warszawie. Po raz pierwszy tak wielu funkcjonariuszy wzięło udział w akcji oddawania krwi. Organizatorzy zapowiadają kolejne i liczą na jeszcze lepszą frekwencję. Krew może oddać każdy, kto ukończył 18 rok życia i jest zdrowy. Każda kropla krwi jest na ważna, jednak ta, której brakuje najbardziej to krew grupy RH-. Każdy, kto zechce pomóc nie musi czekać na podobne akcje społeczne. Wystarczy zgłosić się do najbliższego Centrum Krwiodawstwa.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej