Dzisiaj jest: 2 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Sława, Dionizy, Teofil

Elektrownia Kozienice: dźwig przygniótł pracownika

poniedziałek, 09 marzec 2015 21:33
Dział: Wiadomości
Autor 

Na placu budowy nowego bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice dźwig śmiertelnie przygniótł pracownika. Sprawę bada prokuratura i policja. 

Do wypadku doszło przed godziną 14.00 podczas prac budowlano-montażowych przy nowym bloku energetycznym. Ramię dźwigu śmiertelnie przygniotło pracownika. Ponad 40-letni mężczyzna asystował przy podnoszeniu przez dźwig elementów wykorzystywanych podczas budowy. O wypadku poinformowało radio RMF FM oraz Wprost.pl. Jak podaje rozgłośnia, natychmiast podjęto reanimację, a na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Mimo to mężczyzna zmarł. Na miejscu tragedii pracuje policja, teren został zabezpieczony. Przedstawiciele wykonawców częściowo wstrzymali prace. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Jak poinformowała nas kom. Alicja Śledziona z zespołu prasowego Mazowieckiej Policji, na miejscu był prokurator. Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi komenda powiatowa policji w Kozienicach. Sprawę będzie badała także Państwowa Inspekcja Pracy. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej