Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Powstanie kładka nad ulicą Szarych Szeregów

sobota, 21 listopad 2015 14:36
Dział: Wiadomości
Autor  Magdalena Boduła

Nad ulicą Szarych Szeregów powstanie kładka dla pieszych. Połączy ona ulice Żwirową z Radosną. Miejski Zarząd Drógi i komunikacji wybrał już wykonawcę prac.

Kładkę o długości 40 metrów długości i 4,5 metra szerokości wybuduje spółka Vistal z Gdyni. Jak informuje MZDiK, spółka przedstawiła najkorzystniejszą z dwunastu ofert. Koszt budowy to prawie 4 miliony złotych. Dodatkowo firma przebuduje ulicę Żwirową - wykona nową asfaltową nawierzchnię, oświetlenie i odwodnienie. Dzięki kładce mieszkańcy Oboziska nie będą musieli korzystać z przejścia przez jezdnie. Kładka ma być także pomocna dla przyszłych interesantów nowej siedziby sądu przy ulicy Warszawskiej. Prace związane z budową kładki powinny się zakończyć we wrześniu przyszłego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej