Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Opieszały remont ?

środa, 18 listopad 2015 15:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Mieszkańcy osiedla Południe wciąż skarżą się na – ich zdaniem – zbyt wolny remont kilku ulic. Wykonawca tłumaczy, że prace prowadzi etapami i ma czas na ich wykonanie do kwietnia przyszłego roku, ale mieszkańców takie wyjaśnienia nie zadowalają.

W październiku Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zdyscyplinował wykonawcę remontu czterech ulic na osiedlu Południe. Remont prowadzony jest zbyt opieszale. Na to, że prace postępują zbyt wolno skarżą się w mieszkańcy okolicznych bloków. - Prace były robione na raty. Zrobili część podjazdu. Zniknęli na jakieś dwa, trzy tygodnie. Potem znowu się pojawili i znowu część zrobili. I popracowali chwilę i znowu zniknęli – mówi pani Edyta, mieszkanka bloku przy ulicy Pieśni. Na osiedlu Południe przebudowywane są cztery ulice: Pieśni, Elegii, Padewska i Zamojskiego. Prace rozpoczęły się w sierpniu. - Zakres prac jest duży. Poza nowymi nawierzchniami jezdni, poza nowymi chodnikami i nowym oświetleniem musimy także przebudować sieci elektryczne położone pod ziemią. Na tych pracach wykonawca aktualnie się skupia – informuje Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Ale te prace mieszkańcom życia nie ułatwiają. A to, że ciągną się od dość długiego czasu tylko potęguje ich frustracje. - To wszystko nosi się nam do mieszkań. Mamy zwierzęta, które też to wnoszą. Mamy w domach piaskownice. Niech pojawi się trochę śniegu i lodu, a poruszanie się po tym chodniku będzie utrudnione – dodaje pani Edyta. Mieszkańcy bloku przy ulicy Pieśni poprosili o spotkanie z wykonawcą remontu ulic. Podczas spotkania okazało się, że Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana” z Radomia, która prowadzi prace na osiedlu Południe II ma jeszcze remonty w kilku innych punktach miasta. Dlatego remont na Południu odbywa się etapami, a nie w trybie ciągłym. Spółdzielnia na zakończenie prac ma czas do kwietnia przyszłego roku. Przedstawiciele wykonawcy nie chcieli wypowiadać się przed kamerą.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej