Dzisiaj jest: 26 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Powiat w obiektywie. Niecodzienne ujęcia

sobota, 14 listopad 2015 18:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Uczniowie z Pionek triumfowali w tegorocznej edycji konkursu Powiat w obiektywie. Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Drogowy.

To była już czwarta edycja konkursu Powiat w Obiektywie. Każda edycja jest nieco inna. ­ Temat tego konkursu co roku ulega pewnym modyfikacjom. W tym roku był to temat „Wieś radomska na co dzień i od święta”. Młodzież pięknie uchwyciła niuanse tego życia, pewne scenki rodzajowe, pewne epizody – mówi Marek Oleszczuk, dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Radomiu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury nie przyznało pierwszego miejsca. II miejsce zajęła Malwina Piwowarczyk z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach. ­ Od jakiegoś czasu, czy do lasu, czy na spacer, czy przy okazji domowych uroczystości staram się robić zdjęcia – mówi Malwina Piwowarczyk. Do zrobienia zdjęcia, które doceniło jury Malwina trochę się przygotowywała. ­ Od dłuższego czasu zastanawiałam się, jak to zdjęcie wykonać. Chodziłam z aparatem. Akurat wtedy byłam z bratem u babci. I tak wyszło: on wszedł a kostki, zrobiłam mu zdjęcie i to mu się spodobało – opowiada Malwina. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła Karolina Czarkowska z Zespołu Szkół w Pionkach. W kategorii szkół gimnazjalnych jury nie przyznało pierwszych nagród. Wyróżniło Mateusza Pinkowskiego, ucznia gimnazjum w Pionkach. ­ Tego dnia akurat nastawiłem się na zrobienie tego zdjęcia. Rzeczywiście chodziłem, szukałem dobrego kadru. I znalazłem w jednej z miejscowości w powiecie. Efekt mogą wszyscy dziś oglądać – mówi Mateusz Pinkowski. To, co w tej edycji zwraca uwagę, to fakt, że większość nadesłanych zdjęć przedstawia prace polowe. ­ Fakt, że oni pokazują tę rzeczywistość codzienną, w której oni żyją, świadczy o tym, że oni to robią świadomie. Bo prace polowe można pokazać w różny sposób. Ale trudno pokazać je w sposób ciekawy, interesujący. Widok traktora na polu właściwie nas nie dziwi, ale ten traktor uchwycony w odpowiednim ujęciu, z odpowiedniej perspektywy robi wrażenie – mówi Marek Oleszczuk. W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 20 prac. To mniej niż w poprzednich edycjach, bo były lata, w których uczestnicy przesyłali i 100 fotografii. Dlatego kolejną edycję organizatorzy planują wzbogacić m.in. o warsztaty fotograficzne.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Niedziela z Powiatem" czyli rodzinny festyn starostwa

  Starostwo Powiatowe w Radomiu rozpoczyna w niedzielę 27 maja cykl spotkań pod nazwą „Niedziela z Powiatem”. Spotkania z mieszkańcami powiatu radomskiego będą miały charakter rodzinnych festynów. O szczegółach mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej