Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radomski Program Drogowy

piątek, 13 listopad 2015 17:34
Dział: Wiadomości
Autor 

Minimum 150 dróg gruntowych w Radomiu zostanie utwardzonych do 2018 roku – zapowiada prezydent Radomia. Dziś ruszył Radomski Program Drogowy.

Radomski Program Drogowy – jak mówi Radosław Witkowski ­ ma być spełnieniem obietnic wyborczych. Chodzi o utwardzenie dróg gruntowych, często lokalnych ulic, które dla wielu radomian są ważniejsze niż duże inwestycje. ­ Mówimy tutaj o minimum 150 ulicach, które chcemy utwardzić – informuje Radosław Witkowski, prezydent Radomia. ­ W budżecie na rok 2016 dajemy sygnał, że chcemy rozwiązać ten problem – dodaje prezydent. Tym sygnałem ma być kwota 8 milionów złotych przeznaczonych w 2016 roku na utwardzenie dróg gruntowych. W poprzednich latach na ten sam cel przeznaczano średnio 1 milion złotych. Radosław Witkowski zapowiada, że do 2018 roku zostanie utwardzonych minimum 150 dróg. Uruchomienie Radomskiego Programu Drogowego powiązano z uruchomieniem portalu programdrogowy.radom.pl. Zamieszczono tu między innymi wykaz dróg gruntowych. Niepełny co prawda, ale władze liczą, że mieszkańcy będą zgłaszać brakujące drogi. Jak informuje wiceprezydent Radomia, w ostatnim czasie magistrat zinwentaryzował prawie 240 dróg. Sprawdzono ich długość, szerokość, a także to, czy spełniają inne kryteria kwalifikujące do utwardzenia. ­ Dziś nie wszystkie ulice spełniają kryteria do utwardzenia. Jak chociażby podstawowe – szerokość. Bo pas musi mieć minimum 5 metrów szerokości ­ informuje Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. ­ Teraz przed nami ogrom pracy. Musimy współpracować z mieszkańcami, żeby doprowadzić do pożądanej szerokości – dodaje K. Frysztak. Na razie nie wiadomo, które drogi w pierwszej kolejności będą utwardzane. W przypadku, gdy droga nie ma kanalizacji sanitarnej Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji porozumie się z Wodociągami Miejskimi. Chodzi o odpowiednie zaplanowanie prac. Bo może się okazać, że droga zostanie utwardzona, a nieco później Wodociągi zdecydują o przeprowadzeniu własnego remontu co wiązałoby się ze zrywaniem utwardzonego gruntu. W przyszłorocznym budżecie więcej pieniędzy przeznaczono nie tylko na utwardzenie dróg, ale także na tak zwane „czynówki”.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Ulica Małcużyńskiego zostanie utwardzona

  Ulica Małcużyńskiego trafi na tegoroczną listę Radomskiego Programu Drogowego. Prezydent Radosław Witkowski chce w sprawie ulicy Małcużyńskiego zwołać sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej i prosić radnych o pieniądze na jej utwardzenie.

 • Rząd uruchomił program rozwoju dróg lokalnych

  W kościele katolickim rozpoczął się Wielki Tydzień. Wstępem do niego była Niedziela Palmowa. Setki osób uczestniczyły w tradycyjnych obchodach Niedzieli Palmowej, które odbyły się w Muzeum Wsi Radomskiej. Była procesja z palmami do pól, kiermasz świąteczny i warsztaty zdobienia pisanek.

 • Burzliwa sesja nadzwyczajna. Radni przyjęli RPD

  To była jedna z najburzliwszych – o ile na najburzliwsza – w tej kadencji Rady Miejskiej, sesja nadzwyczajna. Po ponad dwóch godzinach kłótni, pyskówek i wzajemnego obrażania się, radni wprowadzili do Wieloletniej Prognozy Finansowej budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim i przyjęli ku radości obecnych na sesji mieszkańców Radomia, Radomski Program Drogowy w wersji proponowanej przez prezydenta Radosława Witkowskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej