Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Radomski Bieg Niepodlegości

środa, 11 listopad 2015 16:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Po raz trzeci w naszym mieście odbył się Radomski Bieg Niepodległości. Tradycyjnie nie prowadzono pomiarów czasów ani żadnych klasyfikacji. Ale wszyscy uczestnicy mogli liczyć na pamiątkowe medale.

- Taką formułę przyjęliśmy. Nie słychać protestów i nie zamierzamy jej zmieniać pomimo głosów wyczynowych biegaczy, którzy chcieliby walczyć o miejsca i nagrody – zapewnia Tadeusz Kraska, organizator biegu. Zanim nastąpił start organizatorzy zafundowali sympatykom biegania solidną rozgrzewkę. Kierował nią oczywiście Tadeusz Kraska. - Nie miałem uwag do ćwiczących. Jestem znany, jako figlarz w środowisku biegaczy – śmieje się Tadeusz Kraska. - Rozgrzewka wypadła wspaniale. Po hymnie w górę powędrowały biało-czerwone balony. A potem już rozpoczął się bieg na symblocznym dystansie 1918 metrów. Trasa wiodła spod pomnika Czynu Legionowego pod Urząd Miejski i z powrotem. - To wyjątkowa forma uczczenia Święta Niepodległości – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta, który też przebiegł cały dystans. - Radośnie, rodzinnie, z uśmiechem na twarzy. Oby tak wszyscy świętowali. Organizatorami biegu byli działacze stowarzyszenia Biegiem Radom!oraz Urząd Miejski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Na sportowo dla bohaterów Czerwca'76

  Sportowe imprezy to już stały punkt programu obchodów rocznicy wydarzeń czerwcowych w Radomiu. W tym roku odbyły się półmaraton i gala boksu amatorskiego.

 • Rekordowa frekwencja w Biegu Konstytucji 3 Maja

  Około 500-set osób wystartowało dziś w Biegu Konstytucji 3 Maja. To rekord frekwencji, choć, jak podkreślają organizatorzy wyniki i rekordy nie były najważniejsze. Rywalizowano na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów.

 • Bieg nie tylko dla Kazików

  Trwają przygotowania i zapisy do tradycyjnego Biegu Kazików. Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy Technik. Bieg odbędzie się 11 marca.

 • Biegiem dla Owsiaka

  Kolejna organizacja sportowa z Radomia przystąpiła do akcji Jerzego Owsiaka, czyli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mowa o stowarzyszeniu Biegiem Radom.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej