Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Chcieli przywłaszczyć 300 tysięcy złotych

środa, 11 listopad 2015 15:49
Dział: Wiadomości
Autor  Dariusz Osiej

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy próbowali przywłaszczyć 300 tys. zł. Mężczyźni do przestępstwa wykorzystali przenośny terminal do obsługi transakcji płatniczych. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zatrzymanie mężczyzn to efekt współpracy policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej i policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy mazowieckiej. - Dzięki szybkiej reakcji policji nie doszło do kradzieży. Mężczyźni wykorzystali terminal, do którego nie jest potrzebna karta płatnicza, a wystarczy tylko jej numer. Próbowali w ten sposób w krótkim czasie, dzięki kilku transakcjom wypłacić 300 tysięcy złotych na szkodę obywateli Australii i Singapuru. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty i grozi im kara do 10 lat więzienia – mówi Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Zatrzymani mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej