Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Prawnik MZDiK odwołany z Rady Nadzorczej MPK

wtorek, 10 listopad 2015 18:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Łukasz Domański, radca prawny radomskiego MZDiK nie jest już szefem Rady Nadzorczej MPK. Jego odwołanie ma związek z wynikami kontroli jaką w MZDiK przeprowadził Urząd Miejski.

Odwołanie Łukasza Domańskiego to kolejny krok wynikający z kontroli, jaką Biuro Kontroli Urzędu Miejskiego przeprowadziło w MZDiK we wrześniu tego roku. Kontrolerzy sprawdzali procedury i postępowanie MZDiK dotyczące budowy wiaduktów w ciągu ulicy Żółkiewskiego. - Zalecenia dotyczą Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Pan Łukasz Domański pełniący obsługę prawną na rzecz MZDiK był jednocześnie przewodniczącym Rady Nadzorczej MPK. Na decyzję o odwołaniu Pana Domańskiego miały wpływ wyniki kontroli przeprowadzonej we wrześniu tego roku - mówi Justyna Wdowiak, kierownik Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miejskiego w Radomiu. Po zerwaniu przez MZDiK umowy z konsorcjum firm, które miały zrealizować tę inwestycję (budowę wiaduktów w ul. Żółkiewskiego), konsorcjum oddało sprawę do sądu. Wtedy dyrektor MZDiK Kamil Tkaczyk podpisał z radcą prawnym Łukaszem Domańskim dwie umowy na kwotę co najmniej 200 tysięcy złotych na obsługę tych procesów, mimo, iż radca miał już umowę z MZDiK na obsługę prawną spółki. Ponadto do umów wpisano m.in. klauzulę, że wypowiedzenie umowy, pełnomocnictwa lub uniemożliwienie prawnikowi udziału w tych procesach, nie zwalnia MZDiK z wypłaty prawnikowi wynagrodzeń. Z Łukaszem Domańskim nie udało nam się dziś skontaktować.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej