Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

W radomskim WORD bez paniki

poniedziałek, 09 listopad 2015 17:10
Dział: Wiadomości
Autor 

4 stycznia przyszłego roku maja wejść w życie nowe przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy. W związku z tym prawdziwe oblężenia kandydatów przeżywają niektóre wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego. W Radomiu paniki nie ma.

W niektórych wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego zainteresowanie kursami na prawo jazdy jest rekordowo wysokie. Powód ? Kandydaci chcą zdążyć przed styczniowymi zmianami w przepisach. Oblężenia tymczasem nie ma w radomskim WORD. Codziennie do egzaminu teoretycznego i praktycznego przystępuje ponad 350 osób. - Obserwujemy wzrost chętnych, ale nie nie możemy mówić o lawinie. Do stanów rekordowych jeszcze sporo brakuje - mówi Mirosław Szadkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Nowe przepisy maja wejść w życie 4 stycznia. - Mają być wprowadzone: okres próbny, dodatkowe szkolenia, jazda z zielonym liściem na szybie przez pierwsze 8 miesięcy, ograniczenie prędkości i niemożność podjęcia pracy w charakterze kierowcy podczas okresu próbnego. To są istotne ograniczenia – dodaje Mirosław Szadkowski. Łatwiej będzie też stracić uprawnienia. Wystarczą np. trzy wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Planowane zmiany wiążą się także z uruchomieniem nowej Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, do której podłączone mają być starostwa, WORD-y, szkoły jazdy czy stacje diagnostyczne. Problematyczne może być połączenie CEPiK-a z systemami informatycznymi starostw. To może opóźnić wprowadzenie nowych przepisów w życie. Zatem termin 4 stycznia nie jest dziś pewnym terminem wprowadzenia zmian w egzaminach na prawo jazdy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej