Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Czeski film z...Czech Airlines

poniedziałek, 02 listopad 2015 18:27
Dział: Wiadomości
Autor 

 

Loty z Radomia do Pragi zakończone. Czesi – jak informowali – wycofali się z umowy. Problem w tym, że jedna ze stron zainteresowanych, czyli spółka Port Lotniczy Radom – jak twierdzi – oficjalnie nadal nic o tym nie wie.

 

Ostatni raz samolot w barwach Czech Airlines pojawił się na lotnisku na Sadkowie w poniedziałek, 26 października. Kolejny przylot i odlot zaplanowany był na piątek, 30 października. - Tydzień temu odprawiliśmy ostatni samolot Czech Airlines. Kolejny miał przylecieć w miniony piątek. Nie pojawił się. Lotnisko było gotowe na przyjęcie maszyny i odprawę pasażerów. Dziś także – przynajmniej teoretycznie – lot powinien się odbyć. Lotnisko jest gotowe – mówi Kajetan Orzeł, rzecznik spółki Port Lotniczy Radom. Według spółki Port Lotniczy Radom, Czech Airlines jednostronnie przestał realizować umowę z radomską spółką. Pracownicy Portu Lotniczego w Radomiu są w gotowości do realizacji planowanych lotów do Pragi. Ale od piątku żaden samolot z Czech nie przylatuje. Czeski film? W mailu przesłanym do naszej redakcji już kilka tygodni temu, rzecznik Czech Airlines Daniel Sabik poinformował, że czeski przewoźnik zakończył współpracę z portem w Radomiu z powodu nieopłacalności połączeń do i z Radomia. - Jest to dla nas dość niezręczna sytuacja. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej, oficjalnej informacji. Umowa jest ważna i podpisana do końca września 2016 roku – dodaje Kajetan Orzeł. Radomska spółka wciąż ma nadzieję, że Czesi oficjalnie ją poinformują, dlaczego przerwali współpracę i czy jest ona nadal możliwa. Spółka Port Lotniczy Radom nie wyklucza także podjęcia kroków prawnych wobec Czech Airlines.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL ma nową koncepcję lotniska w Radomiu

  Kilkadziesiąt startów i lądowań w ciągu godziny. Nowy terminal o przepustowości co najmniej 6 milionów pasażerów rocznie. To zaledwie mały wycinek planu generalnego nowego lotniska cywilnego, które ma powstać w Radomiu po ewentualnym przejęciu go przez PPL.

 • Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

  Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej