Dzisiaj jest: 30 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Emilia, Lucyna, Arnold

Chce żeby lotnisko przekształcić w skansen

piątek, 30 październik 2015 17:21
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Jest nowy i niekonwencjonalny pomysł na zagospodarowanie radomskiego lotniska. Pomysł ma Waldemar Jan Rajca z KNP. Uważa, że najlepsze teraz rozwiązanie to przekształcenie portu w skansen.

Przyszłość lotniska jest niepewna. Decyzja co dalej - jak zapowiadał prezydent Radomia – ma zapaść na przełomie roku. Ale już od dawna pojawiają się pomysły na to, jak ożywić to miejsce. Wśród najpopularniejszych jest przekształcenie w cargo, ale Waldemar Jan Rajca z Kongresu Nowej Prawicy, kandydat na senatora, który nie zdobył co prawda mandatu, a w wyborach uzyskał ponad 4200 głosów ma własną koncepcję: - Jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy, to zrobić tam skansen i pokazać jako przestrogę dla wszystkich miast, które potencjalnie chciałby otwierać sobie lotniska dla żartu – mówi.

A żeby było co zwiedzać, Rajca proponuje sprowadzić na płytę lotniska zabytki. No i gastronomia też musi być – dodaje. - Jest lotnisko, można sprowadzić jeszcze ze dwa popsute samoloty, postawić obok i sprowadzać z całej Polski młodzież i pokazać jak wyglądają rządy biurokracji w gminie. Żeby było zabawnie, można jakieś hot-dogi sprzedawać - mówi

Waldemar Jan Rajca, ale też i zadaje zaraz retorycznie pytanie: - Ale czy to ma sens? Zdaniem Waldemara Rajcy winę za złą kondycję lotniska ponoszą radni Prawa i Sprawiedliwości na czele z byłym prezydentem Radomia Andrzejem Kosztowniakiem. Jego zdaniem, te osoby powinny dołożyć się do spłaty strat jakie miasto poniosło w wyniku budowy obiektu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL ma nową koncepcję lotniska w Radomiu

  Kilkadziesiąt startów i lądowań w ciągu godziny. Nowy terminal o przepustowości co najmniej 6 milionów pasażerów rocznie. To zaledwie mały wycinek planu generalnego nowego lotniska cywilnego, które ma powstać w Radomiu po ewentualnym przejęciu go przez PPL.

 • Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

  Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej