Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Akcja „Znicz 2015” rozpoczęta

piątek, 30 październik 2015 17:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska policja rozpoczęła akcję „Znicz 2015”. Funkcjonariusze będą patrolować rejony cmentarzy i kierować ruchem na drogach dojazdowych do nekropolii. MZDiK przypomina, że w sobotę i niedzielę zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu wokół cmentarzy.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zachęca do korzystania z autobusów komunikacji miejskiej 31 października i 1 listopada. Ruch wokół radomskich cmentarzy tradycyjnie będzie ograniczony. - W sobotę i niedzielę zamykamy dla ruchu kołowego odcinek ul. Limanowskiego od Maratońskiej do Tytoniowej. Ponadto zamkniemy dla ruchu ulice Obrońców, Chopina, Kurpiowską, Ordona, Kujawską i Hutniczą. Na te ulice będą mogli wjeżdżać tylko mieszkańcy tych ulic oraz samochody Zakładu Usług Komunalnych – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

W rejonie cmentarza na Firleju, ulica Ofiar Firleja będzie jednokierunkowa od ulicy Warszawskiej do Mieszka I. - Podobnie, ulica Witosa na odcinku od Warszawskiej do Mieszka I. Ulica Barlickiego będzie w całości zamknięta dla ruchu. Natomiast ulica Aleksandrowicza będzie zamknięta dla ruchu kołowego dla pojazdów prywatnych od Warszawskiej do szpitala na Józefowie – dodaje Dariusz Dębski.

MZDiK przypomina, że w sobotę i niedzielę zostanie warunkowo otwarte dla ruchu kołowego nowe przedłużenie ulicy Mieszka I łączące ulice Ofiar Firleja i Witosa. MZDiK uruchomi także w weekend pośpieszną linię specjalną CM. - Ta linia w sobotę będzie jeździć średnio co 10 minut, a w niedzielę średnio co 3 minuty. Na tej linii będą obowiązywały wybrane przystanki ze względu na to, że jest to linia pośpieszna – informuje

Dariusz Dębski.

Ponadto zostaną uruchomione linie C9 z Prędocinka na cmentarz na Borkach, C15 z Janiszpola na Borki oraz C21 z Gołębiowa I na cmentarz na Firleju. Na radomskie cmentarze będzie można dojechać także liniami zwykłymi: 1, 4, 7, 8, 12, 13, 14, 16, 17, 21 i 25. „Ósemka” dowiezie także na cmentarz w Cerekwi. Na wszystkich liniach – także tych specjalnych - będzie obowiązywać taryfa miejska. W sprawnym i w miarę szybkim dojeździe w pobliże nekropolii pomagać mają policja i Żandarmeria Wojskowa. - Policjanci z ruchu drogowego będą pilnować bezpieczeństwa na drogach. Będą także kierować ruchem w najbardziej newralgicznych miejscach czyli w okolicach cmentarzy – mówi Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Policjanci prewencji i z wydziału kryminalnego oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej patrolować będą także tereny cmentarzy. - Prosimy o zwracanie uwagi na złodziei kieszonkowych. Kieszonkowcy będą chcieli wykorzystać tłok, zamieszanie i roztargnienie osób odwiedzających cmentarze. Nie zabierajmy na cmentarze dużych sum pieniędzy lub wartościowych przedmiotów – dodaje Justyna Leszczyńska.

Policja apeluje do pieszych o przechodzenie przez ulicę tylko w miejscach do tego wyznaczonych, a do kierowców - o bezwzględne stosowanie się do poleceń kierujących ruchem policjantów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej