Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Zespół Rozwoju Radomia i Regionu w Parlamencie

środa, 28 październik 2015 16:46
Dział: Wiadomości
Autor 

Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział powołanie w nowym Parlamencie, zespołu rozwoju Radomia i ziemi radomskiej. Do prac w tym zespole zaprosił wszystkich radomskich posłów i senatorów.

 

Podobne zespoły dotyczące rozwoju innych regionów i miast w Polsce już w Parlamencie istnieją. Radom i region radomski nigdy takiego zespołu nie miał. Jego powołanie po ukonstytuowaniu się nowego Sejmu i Senatu, zapowiedział szef radomskiego Prawa i Sprawiedliwości, poseł Marek Suski. Inicjatywę chwali senator PiS Stanisław Karczewski. - To bardzo dobra inicjatywa. Jest potrzeba takiego silnego wsparcia. Inicjatywa skupiająca mam nadzieje parlamentarzystów nie tylko z Prawa i Sprawiedliwości, będzie służyła dobrej sprawie. Dobremu rozwojowi zarówno Radomia jak i ziemi radomskiej – mówi Stanisław Karczewski, senator Prawa i Sprawiedliwości.

Za zapowiedzią powołania parlamentarnego zespołu rozwoju Radomia i regionu radomskiego poszło także zaproszenie dla wszystkich radomskich parlamentarzystów do współpracy w ramach tego zespołu. To zależy tylko od woli parlamentarzystów. Jak ktoś chce współpracować to zawsze jakieś wspólne sprawy się znajdą i niezależnie od tego czy w kampanii wyborcze dostarczaliśmy sobie pewnych uszczypliwości – dodaje Marek Suski, poseł PiS.

Podczas konferencji prasowej poseł Marek Suski zadeklarował także rekomendowanie posłów radomskiego PiS do struktur rządowych, które stworzy partia Jarosława Kaczyńskiego. Pytany o szanse posłów z Radomia, odpowiada. - Jakieś szanse mają. Natomiast jaki i czy w ogóle to dzisiaj powiedzieć nie można. Byłoby nie na miejscu rozdawanie stanowisk zamiast premiera, który zresztą nie został jeszcze powołany. Najpierw musi być premier, a później ministrowie i wiceministrowie – mówi poseł Marek Suski.

Z Ministerstwem Obrony Narodowej kojarzony jest jeszcze senator, ale także już poseł-elekt Wojciech Skurkiewicz. - Obrona narodowa to jest to co chciałbym robić w parlamencie nowej kadencji. Kwestie stanowisk i pozycji to temat, o którym za wcześnie mówić. Jeszcze nie mamy nowego rządu i zaprzysiężonego nowego gabinetu. Trzeba poczekać – mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł-elekt PiS.

Na sejmową listę Prawa i Sprawiedliwości w okręgu radomskim głosowało ponad 130 tysięcy osób, co dało poparcie prawie 47,5 %. Na Adama Bielana, kandydata PiS do Senatu oddano blisko 78 tysięcy głosów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

 • PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

  „Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej