Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Koniec remontu Resursy jeszcze w tym roku

sobota, 24 październik 2015 14:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Trwa generalny remont Resursy Obywatelskiej w Radomiu. Ponad 160-letni budynek ma już nowy dach i instalację elektryczną. Aktualnie prowadzone są prace termomodernizacyjne i wymiana oświetlenia. Cały remont ma zakończyć się w tym roku.

 

Remont budynku prowadzony jest etapami. Wiosną wymieniono dach nad salą kameralną. To były pilne prace, bo dach mocno przeciekał. Jego wymiana kosztowała ponad 300 tysięcy złotych. Prace sfinansowała gmina. Aktualnie trwa ocieplanie budynku od wewnątrz, wymiana instalacji grzewczej oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne. Budynek Resursy jest obiektem zabytkowym, ma ponad 160 lat i za zgodą konserwatora zbytków ocieplanie budynku może być prowadzone tylko od wewnątrz. Pieniądze na termomodernizację pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Resursa zostanie także przyłączona do sieci ciepłowniczej RADPEC-u. Dyrekcja Resursy złożyła wniosek do Narodowego Centrum Kultury o dofinansowanie remontu sceny. Te prace także już trwają. Duża scena otrzyma między innymi nowe kurtyny. Remont sceny i sali pochłonie ponad 100 tysięcy złotych. We wschodnim skrzydle Resursy wymieniono także instalację elektryczną. Koszt ponad 80 tysięcy złotych. Cały remont ma zakończyć się w tym roku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej