Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Czesi potwierdzają: koniec współpracy z Radomiem

czwartek, 22 październik 2015 18:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Rzecznik Czech Airlines potwierdza zakończenie współpracy z radomskim Portem Lotniczym. Loty z Radomia do Pragi będą się odbywały tylko do 30 października.

 

Jak informuje Daniel Šabík rzecznik Czech Airlines, z ekonomicznego punktu widzienia rejsy pomiędzy Radomiem a Pragą nie przynosiły efektów oczekiwanych przez Czechów. Rzecznik dodaje także, że na radomskim lotnisku występują techniczne trudnosci, które mogłyby uniemożliwić realizowanie połączeń w trudniejszych warunkach atmosferycznych, czyli między innymi podczas zbliżającej się zimy. Dlatego Czech Airlines zdecydował się zerwać umowę z Radomiem. Loty do Pragi będą obsługiwane przez tego przewoźnika tylko do 30 października.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL ma nową koncepcję lotniska w Radomiu

  Kilkadziesiąt startów i lądowań w ciągu godziny. Nowy terminal o przepustowości co najmniej 6 milionów pasażerów rocznie. To zaledwie mały wycinek planu generalnego nowego lotniska cywilnego, które ma powstać w Radomiu po ewentualnym przejęciu go przez PPL.

 • Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

  Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej