Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Czech Airlines nie będzie już latał z Radomia ?

środa, 21 październik 2015 18:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Spółka Port Lotniczy Radom nie otrzymała od czeskich linii lotniczych żadnej informacji o tym, że Czesi likwidują loty swoich samolotów z Radomia do Pragi. Informację o tym, że Czech Airlines zerwał umowę podał portal internetowy gazeta.pl.

 

Konsternacja w Porcie Lotniczym jest ogromna. O tym, że Czesi zerwali umowę radomska spółka dowiedziała się od dziennikarzy. - Nie potwierdzamy tej informacji, bo przede wszystkich żadnej oficjalnej informacji od Czech Airlines nasza spółka nie otrzymała. Dowiedzieliśmy się o tym we wtorek z jednego z artykułów – mówi Kajetan Orzeł, rzecznik spółki Port Lotniczy Radom. Informację o zerwaniu umowy przez Czech Airlines przekazał dziennikarzom portalu gazeta.pl rzecznik czeskiego przewoźnika Daniel Sabik. Według rzecznika umowa z radomską spółką będzie realizowana tylko do 30 października. Jak informuje Sabik, powodem zerwania umowy jest to, że współpraca z radomskim portem nie spełnia komercyjnych oczekiwań Czech Airlines. - Czekamy na oficjalną informację i oficjalne pismo od czeskiego przewoźnika. Będziemy analizowali umowę pod kątem jej ewentualnego zerwania i związanym z tym odszkodowaniem – dodaje Kajetan Orzeł. Do rzecznika Czech Airlines wysłaliśmy maila z prośbą o potwierdzenie informacji o zerwaniu umowy ze spółką Port Lotniczy Radom. Tymczasem Port Lotniczy Radom opublikował na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym pisze, że „analiza zawartej umowy jednoznacznie wskazuje, że absolutnie nie ma żadnych powodów do jej zerwania bądź wypowiedzenia”. Umowa z Czech Airlines jest ważna do września 2016 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL ma nową koncepcję lotniska w Radomiu

  Kilkadziesiąt startów i lądowań w ciągu godziny. Nowy terminal o przepustowości co najmniej 6 milionów pasażerów rocznie. To zaledwie mały wycinek planu generalnego nowego lotniska cywilnego, które ma powstać w Radomiu po ewentualnym przejęciu go przez PPL.

 • Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

  Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej