Dzisiaj jest: 24 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Premier otworzyła dom Senior - WIGOR

wtorek, 20 październik 2015 16:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Ewa Kopacz, premier polskiego rządu wzięła udział w otwarciu w Radomiu dziennego domu Senior - „WIGOR”. To pierwsza tego typu placówka w województwie mazowieckim.

 

Premier Ewa Kopacz swój pobyt w Radomiu rozpoczęła już w poniedziałek wieczorem. Zaraz po debacie telewizyjnej z kandydatką PiS Beatą Szydło przyjechała do Radomia i spotkała się w „Elektrowni” z członkami i sympatykami Platformy Obywatelskiej. Jak sama mówiła, przez cały czas debaty czuła pozytywną energię płynącą z Radomia. - Platforma Obywatelska zmieniła Polskę, a mnie udało się zmienić Platformę i dlatego Platforma wygra wybory. Wygra 25 października – mówiła w poniedziałek wieczorem w „Elektrowni” Ewa Kopacz. We wtorek rano premier wzięła udział w otwarciu pierwszego na Mazowszu dziennego domu Senior - „WIGOR” przy ulicy Rwańskiej. - Dzisiaj otwieramy dom, w którym ludzie walczący o naszą wolność i demokrację, którzy uczyli nas prawdziwego życia i dobrych zasad, będą mogli spędzić swój czas, który nie będzie samotny. Będą mieli tu swoją opiekę – mówiła podczas swojego wystąpienia Ewa Kopacz. Dom Senior - „WIGOR” to miejsce przeznaczone dla osób w wieku powyżej 60 roku życia. Pobyt w dziennym domu seniora nie jest darmowy, ale opłaty będą symboliczne, bo, jak informuje Anna Białkowska, wiceprezydent miasta, dopłacać będzie wojewoda oraz prezydent Radomia. - Dzięki temu, że rodzice przywiozą tu swoich rodziców, to będą mogły bez wyrzutów sumienia pracować. Ich rodzice, seniorzy, znajdą tu czas na odpoczynek, na spotkania towarzyskie czy wsparcie psychologiczne. Opłaty ze strony seniorów będą symboliczne – mówi Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia. Ambasadorem projektu są między innymi Lidia i Jerzy Przyborowscy. Pan Jerzy to znany na świecie radomski lekkoatleta senior, wielokrotny medalista mistrzostw Europy i Świata. Jak mówi pan Jerzy, takie miejsca to szansa dla osób starszych na to, aby wciąż mogły uczestniczyć aktywnie w życiu społecznym. - Starszy człowiek czuje się już poza społeczeństwem. Siedzi w domu i siada psychicznie. Teraz dzięki takiej placówce będzie nadal uczestnikiem życia publicznego i będzie mógł realizować swoje pasje. Ten dom to fantastyczny pomysł. Strzał w dziesiątkę – nie kryje zadowolenia Jerzy Przyborowski. Łącznie z Dziennego Domu Senior - „WIGOR” w Radomiu korzystać

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomska PO chce koalicji. Żeby odsunąć PiS od władzy

  Radomscy parlamentarzyści PO nie mają wątpliwości: trzeba budować szeroką koalicję żeby odsunąć PiS od władzy. Kandydata tej partii na prezydenta Radomia i kandydatów na radnych poznamy w przyszłym roku.

 • PO: rekonstrukcja rządu to kosmetyka. Ma odwrócić uwagę

  Radomscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej krytykują rząd Prawa i Sprawiedliwości. Głównie za postawę wobec protestujących lekarzy rezydentów.

 • Otwarcie nowej szkoły w Bielisze

  W Bielisze w gminie Zakrzew oddano do użytku nową szkołę podstawową. Budowa trwała około 3 lat. Inwestycja kosztowała blisko 11 milionów złotych. Jak mówi dyrektor nowej szkoły, w Bielisze dokonał się skok cywilizacyjny.

 • PO w Radomiu: „Będziemy odkłamywać rzeczywistość”

  Posłowie ziemi radomskiej zapowiadają więcej konferencji. Jak mówią, chcą odkłamywać rzeczywistość, która jest pokazywana w telewizji publicznej. Dziś posłowie PO krytykowali reformę zdrowia, edukacji. Gorzkie słowa padły też w temacie remontów dróg.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej