Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy

Remont linii do Warszawy. „Ta linia miała trochę pecha”

piątek, 16 październik 2015 18:37
Dział: Wiadomości
Autor 

PKP PLK ogłosiły przetargi na modernizację linii kolejowej numer 8 na odcinku między Radomiem a Czachówkiem. Dziś w Radomiu informowała o tym minister infrastruktury Maria Wasiak.

 

Pierwszy przetarg na modernizację kolejowej „ósemki” na odcinku Warszawa-Okęcie – Czachówek już został rozstrzygnięty. Koszt prac wyniesie ponad 450 milionów złotych. W czwartek i piątek PKP PLK S.A. ogłosiły kolejne dwa przetargi na modernizację odcinka Radom – Czachówek. - W tym momencie cała „ósemka” między Radomiem a Warszawą jest objęta albo toczącymi się pracami, albo pracami polegającymi na wyłonieniu wykonawcy. To jest dobry prognostyk. Ta linia miała trochę pecha zarówno co do wykonawcy, jak i rożnych uwarunkowań towarzyszących – mówi Maria Wasiak, minister infrastruktury. Rozstrzygnięcie przetargów ma nastąpić w połowie 2016 roku. Oba przetargi mają formułę przetargów ograniczonych. - Do składania ofert cenowych nie dopuszczamy wszystkich podmiotów, a tylko te, które spełniają bardzo rygorystyczne kryteria dotyczące potencjału ludzkiego, kapitału jak i doświadczenia w zakresie realizacji podobnych inwestycji – wyjaśnia Marcin Mochocki, członek Zarządu PKP PLK S.A. Modernizacja odcinka Radom – Czachówek będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i buduj”. - Pierwsze miesiące realizacji kontraktu będą poświęcone sporządzeniu dokumentacji projektowej i pozyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych – mówi Marcin Mochocki. Linię numer 8 obsługują Koleje Mazowieckie. Jak informuje Leszek Ruszczyk, wicemarszałek Mazowsza, przewoźnik będzie miał nowy tabor. - Po zmodernizowanej linii Radom – Warszawa będziemy podróżować Kolejami Mazowieckimi i nowymi wagonami, które aktualnie buduje firma PESA Bydgoszcz. Będą to wagony piętrowe i o wysokim standardzie – informuje Leszek Ruszczyk, wicemarszałek Mazowsza. Koleje Mazowieckie otrzymają ponad 20 nowych składów. Modernizacja odcinka Radom – Czachówek ma kosztować około miliarda złotych. Zakończenie prac planowane jest w 2020 roku. PKP nie wyklucza, że modernizację uda się skrócić do II połowy 2019 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 825 milionów na remont linii kolejowej Radom - Warka

  Ponad 825 milionów złotych będzie kosztował remont linii kolejowej numer 8 na odcinku Radom – Warka. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymają na tę inwestycję dofinansowanie unijne w wysokości prawie 476 milionów złotych. Umowa na dofinansowanie remontu została podpisana w piątek w budynku radomskiego dworca PKP.

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej