Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Ilu uchodźców przyjmie Radom?

czwartek, 15 październik 2015 16:46
Dział: Wiadomości
Autor 

Dziś w kampanii wyborczej – uchodźcy. Zdaniem polityków PiS Radom przyjmie ich tylu, ilu każe mu przyjąć rząd, czyli władze PO. Prezydent Radomia w odpowiedzi zarzuca kłamstwo politykom PiS-u.

Środa wieczór, Łaźnia. Spotkanie z Witoldem Gadowskim, dziennikarzem, pisarzem, znawcą spraw Bliskiego Wschodu. Temat – uchodźcy. Na sali – sporo osób, choć sale nie jest pełna. Ale temat uchodźców od kilku tygodni wywołuje dyskusje. Nic dziwnego, że stał się także lokalnie jednym z tematów kampanii wyborczej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości przypominają, że minął termin wyznaczony przez wojewodę na odpowiedź w sprawie liczby migrantów, których miałby przyjąć Radom. Marek Suski z PiS twierdzi, że jemu prezydent miasta odpowiedział. - Zapytałem pana prezydenta ilu uchodźców przyjmie Radom. Odpowiedział, że tylu, ilu Rada Ministrów zarekomenduje - opowiada

Marek Suski, kandydat PiS na posła. Zdaniem polityków PiS, ta odpowiedź ma świadczyć o tym, że prezydent Radomia zostanie zdyscyplinowany przez rząd Platformy Obywatelskiej. Tym bardziej, że – jak dodają - dyscyplina partyjna panuje już na szczeblu europejskim. - Kanclerz Merkel zdyscyplinowała Donalda Tuska. Donald Tusk zdyscyplinował panią Kopacz. Zapadły negatywne decyzje dla Polski. Obawiamy się, że za tym pójdzie dyscyplina na niższych szczeblach – mówi Adam Bielan, kandydat PiS na senatora.

Radosław Witkowski, prezydent Radomia twierdzi, że słowa posła Marka Suskiego to nieprawda: - Poseł Suski kłamie na potrzeby kampanii. Rozumiem, że szuka poklasku, ale apeluję – bądźmy realistami w swoich słowach – mówi prezydent Witkowski. Jednak politycy Prawa i Sprawiedliwości stawiają kolejne pytania. O to, gdzie zostaną ulokowani uchodźcy, ile mieszkań zostanie dla nich przeznaczonych i jaką dostaną pracę w mieście, w którym panuje dwudziestoprocentowe bezrobocie. Prezydent Radomia odpowiada, że najważniejsze dla niego są interesy mieszkańców. - Naszym priorytetem jest zaspokojenie potrzeb radomian. Brakuje 1000 lokali socjalnych – mówi Radosław Witkowski. - Pokazaliśmy jednak już także, że jesteśmy miastem otwartym. Przyjęliśmy w tym roku uchodźców z Donbasu, którzy znaleźli u nas miejsce z dala od zawieruchy wojennej – dodaje. W piśmie skierowanym do wojewody prezydent pisze, że gmina „nie jest przygotowana na dzień dzisiejszy na przyjęcie kolejnych rodzin uchodźców. Przyjęte na rok 2015 i 2016 założenia budżetowe nie dają możliwości wygospodarowania środków na zapewnienie uchodźcom odpowiednich warunków. Brak jest możliwości wskazania obiektów do zakwaterowania uchodźców”.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

 • PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

  „Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej