Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

PO kłóci się z PiS o fabrykę Airbusa w Radomiu

środa, 14 październik 2015 17:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Platforma Obywatelska oburzona słowami Marka Suskiego z programu Na Temat. W TV Dami poseł PiS mówił o współpracy Radomia z firmą Airbus Helicopters. Zdaniem Marka Suskiego z wypowiedzi szefa AirBusa nie wynika, że w Radomiu będzie budowana fabryka. Zdaniem Marty Michalskiej-Wilk z PO „albo Marek Suski nie nadaje się by reprezentować ziemię radomską w Sejmie albo perfidnie kłamie”.

Platforma Obywatelska odnosi się do wypowiedzi posła PiS Marka Suskiego z programu Na Temat w Telewizji Dami. Marek Suski, przywoływał posiedzenie sejmowej Komisji Gospodarki z września, podczas którego wystąpił także Sebastiana Magadzio, prezes Airbus Group Polska. Prezes Airbusa przedstawił program offsetowy który firma zamierza uruchomić w Polsce po podpisaniu umowy na zakup śmigłowców Caracal przez polską armię. - Według informacji, które mamy z posiedzenia Komisji Gospodarki, Airbus nie przewidział budowy fabryki w Radomiu. Być może prezes ogłaszał to na konferencji prasowej, ale ja mówię o tym co jest w dokumentach. W dokumentach z posiedzenia nie było fabryki w Radomiu – mówił w programie Na Temat Marek Suski.

Na te słowa zareagowała radomska Platforma Obywatelska. - Albo poseł Suski nie ma wiedzy i jest niekompetentny i niemerytoryczny i tak naprawdę nie nadaje się do tego by reprezentować ziemię radomską w Sejmie albo perfidnie kłamie – komentuje Marta Michalska-Wilk,

kandydatka PO do Sejmu.

Tymczasem w zapisie wrześniowego wystąpienia prezesa Airbusa z posiedzenia sejmowe Komisji Gospodarki rzeczywiście nie ma mowy o budowie nowej fabryki w Radomiu. Jest za to mowa o współpracy z radomskim uniwersytetem i produkcji w Radomiu jednego z elementów osprzętu śmigłowca, elementu, który wymyśliła i testuje radomska uczelnia. Platforma poruszała także temat lotniska na Sadkowie i braku inwestora strategicznego, którego ich zdaniem obiecywał PiS za swoich rządów w Radomiu. - W obecnym programie, który przedstawiają kandydaci PiS do Sejmu czyli Marek Suski i Andrzej Kosztowniak nie ma ani słowa w ich programie o lotnisku. Co zrobią jeżeli dostaną się do Sejmu? Czy mają w sprawie radomskiego lotniska jakiś plan? - pyta

Magdalena Lasota, kandydatka PO do Sejmu.

Jak informuje Platforma, w ramach poszukiwania firm chętnych do współpracy z radomskim lotniskiem Leszek Ruszczyk, „jedynka” PO do Sejmu listy intencyjne w sprawie radomskiego lotniska zawiózł niedawno do Chin.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej