Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Niech przestanie kłamać, czyli PO odpowiada PiS-owi

poniedziałek, 12 październik 2015 17:30
Dział: Wiadomości
Autor 

- Niech Beata Szydło przestanie jeździć po Polsce i kłamać – odpowiada Leszek Ruszczyk na zarzuty kandydatki PiS na premiera, że Platforma Obywatelska nie dotrzymała obietnic.

Zdaniem Leszka Ruszczyka przykład Radomia pokazuje, że obietnic nie dotrzymali nie przedstawiciele PO, a rządzące w tym mieście w poprzednich kadencjach Prawa i Sprawiedliwości. W efekcie PiS stracił władzę.

- Przez osiem lat rządów PiS nie udała się żadna inwestycja. Nie wybudowano hali sportowej, za to budowano lotnisko. Za blisko 100 milionów. Choć analiza mówiła, że nie będzie lotów. Bo lotnisko im. Chopina i taki obiekt w Modlinie miały wielkie rezerwy – mówi Leszek Ruszczyk kandydat PO na posła.

Leszek Ruszczyk nawiązał też do wypowiedzi Antoniego Macierewicza o zakupie helikopterów przez polskie wojsko i budowie w Radomiu fabryki AirBusa.

- Jeżeli PiS dojdzie do władzy to tej fabryki nie będzie, takie są słowa Antoniego Macierewicza – dodaje Leszek Ruszczyk.

Na dowód, że w przeciwieństwie do PiS przedstawiciele PO dotrzymują słowa prezydent Radomia przytoczył kilkanaście inwestycji, które dofinansował rząd bądź sejmik mazowiecki.

- Inwestycja numer 1 to siedziba Fabryki Broni. Rząd przeznaczył na ten cel 100 milionów złotych. Powstał nowoczesny zakład, który obecnie jest najnowocześniejszą fabryką zbrojeniową w Europie – wylicza Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Prezydent Radomia przyznał, że w budowie linii kolejowej nr 8 wystąpiły opóźnienia. Ale od roku, jego zdaniem, nastąpił postęp w realizacji tej inwestycji.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej