Dzisiaj jest: 25 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pracownicy poczty z Radomia do Kielc?

czwartek, 08 październik 2015 19:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Kilkudziesięciu pracowników Poczty Polskiej z Radomia będzie musiało się przenieść do pracy do Kielc.

 

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu alarmują w sprawie pracowników Poczty Polskiej w Radomiu. Jak mówią, około 100 osób będzie musiało się przenieść do budowanego Wydziału Ekspedycyjno-Rozdzielczego w Kielcach. - To skandaliczna decyzja kierownictwa Poczty Polskiej. Kolejne miejsca pracy w Radomiu są likwidowane – mówi Wojciech Skurkiewicz, kandydat PiS do Sejmu. Rzecznik Poczty Polskiej potwierdza informacje o tym, że Wydział Ekspedycyjno-Rozdzielczy czekają zmiany, i że te zmiany obejmą około 100 osób. Jednak – jak dodaje – tylko część tej grupy będzie musiała się przenieść do Kielc. - Nie chciałbym podawać konkretnej liczby pracowników, którzy otrzymają propozycję pracy w Kielcach – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej. - Jest na to za wcześnie. Ale zdecydowana większość z grupy osób, o której mówimy otrzyma propozycję pracy w Radomiu – dodaje rzecznik. Ale, jak przypominają politycy PiS-u, już w 2011 roku, w ramach reorganizacji Poczty Polskiej 50 pracowników tej instytucji zostało przeniesionych z Radomia do Warszawy. - Z tych 50 osób zdecydowana większość dziś nie pracuje – mówi Andrzej Kosztowniak, kandydat PiS do Sejmu. - Uposażenie, które otrzymali okazało się zbyt niskie, żeby dojeżdżać lub przenieść się do Warszawy. Ci, którzy chcieli dojeżdżać mieli ogromne trudności, bo praca na poczcie jest pracą zmianową – tłumaczy kandydat PiS. Politycy Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że podobny los może dotknąć 100 pracowników z Radomia. Rzecznik Poczty z kolei odpowiada, że poczta zatrudnia dziś blisko 80 tysięcy pracowników w całym kraju. Nie jest dofinansowywana z budżetu państwa. A zmiany czekają nie tylko Radom, bo poczta likwiduje małe wydziały ekspedycyjne i stawia na duże centra masowego sortowania. Właśnie jedno z nich ma powstać w Kielcach. I przynieść poczcie korzyści – twierdzi rzecznik. - Zmiana, którą wprowadzamy przełoży się na mniejszą ilość kursów samochodowych, co ma wpływ na zużycie paliwa. Także na bardziej sprawne i efektywne procesy sortujące, które będą dokonywane w mniejszej ilości miejsc - wylicza Zbigniew Baranowski. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości apelują do władz miasta i premier rządu. - Apelujemy do pani premier, żeby się tą sprawa zajęła i przerwała ten chocholi taniec wokół miejsc pracy na Poczcie Polskiej w Radomiu – mówi Wojciech Skurkiewicz. Jeśli Poczta Polska zrealizuje zakładany plan, to zmiany, które obejmą część pracowników z Radomia, zostaną wprowadzone pod koniec 2016 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej