Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

MZDiK zapewnia – prace na Południu przyspieszą

czwartek, 08 październik 2015 18:58
Dział: Wiadomości
Autor 

MZDiK zdyscyplinował wykonawcę remontu ulic na osiedlu Południe, bo remont ulic prowadzony jest zbyt wolno. Na to, że nic nie dzieje się na rozkopanych ulicach skarżyli się w naszej redakcji mieszkańcy osiedla.

 

Na osiedlu Południe przebudowywane są cztery ulice; Pieśni, Elegii, Padewska i Zamojskiego. Prace rozpoczęły się w sierpniu. - Zakres prac jest duży. Poza nowymi nawierzchniami jezdni, poza nowymi chodnikami i nowym oświetleniem musimy także przebudować sieci elektryczne położone pod ziemią. Na tych pracach wykonawca aktualnie się skupia – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Ale mieszkańcy okolicznych bloków skarżą w telefonach do naszej redakcji, że owszem parce rozpoczęły się ale zostały przerwane z niewiadomych powodów i na przebudowanych ulicach nic się nie dzieje. - W ostatnim czasie odbyło się spotkanie z wykonawcą. Ustaliśmy, że te roboty są prowadzone w zbyt małym tempie. Wykonawca został zdyscyplinowany i te prace powinny teraz trwać jak należy – dodaje Dariusz Dębski. Przebudowę ulic na Południu wykonuje Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana” z Radomia, która została wybrana w przetargu ogłoszonym przez MZDiK. Wykonawca na zakończenie prac ma czas do kwietnia przyszłego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej