Dzisiaj jest: 24 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

„Nie mieszajcie PGZ i Airbusa do polityki”

środa, 07 październik 2015 19:01
Dział: Wiadomości
Autor 

„Nie mieszajcie Polskiej Grupy Zbrojeniowej i współpracy Radomia z firmą Airbus do polityki” - apeluje do wszystkich kandydatów prezydent Radomia Radosław Witkowski.

 

Apel prezydenta miasta to odpowiedź na pojawiające się w czasie tej kampanii wypowiedzi dotyczące radomskiego przemysłu, zwłaszcza tego związanego z uzbrojeniem. Na tapecie są Polska Grupa Zbrojeniowa, jej radomska siedziba, a także sprawa zakupu śmigłowców dla polskiej armii. Mówili o tym m.in. politycy PiS. Zdaniem prezydenta Radomia granie takimi tematami w kampanii nie służy miastu. - Inwestycje Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Airbus są szansą dla naszego miasta na odbudowę przemysłu i stworzenie specjalistycznych miejsc pracy. Stąd mieszanie tych inwestycji do polityki i bieżącej kampanii wyborczej jest szkodliwe dla naszego miasta - uważa Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Na razie na opublikowany wczoraj apel prezydenta zareagował Wojciech Skurkiewicz z PiS-u, który na swoim blogu uznał, że niektóre sformułowania z tego pisma naruszają dobre imię PiS i jego osobiście i zagroził skierowaniem sprawy do sądu.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej